Wpis z mikrobloga

Tak wszyscy sapia ze nie wolno drugiego referendum bo przez to ludzie wyjda na ulice albo ile tych referendow ma byc, albo jak to pytanie sformulowac i ile tych pytan ma byc zeby zadna strona nie byla uprzywilejowana a dziwne ze jakos nikt nie pomyslal ze pytania mozna po prostu sformulowac tak zeby ludzi glosowali w odniesieniu do swojego poptrzeniego glosu.
Nawet jakby ktos sklamal w tym drugim glosowniu to potem nie moze miec pretensji do nikogo o to jaki wynik wyszedl, tak samo jesli ktos oleje i nie pojdzie tym razem, wiec argumenty wychodzenia ludzi na ulice albo potrzeby jeszcze jednego referendum traca sens.

- nie glosowalem - jestem za leave,
- nie glosowalem - jestem za remain

- zmienilem zdanie z leave na remain,
- zmienilem zdanie z remain na leave,
- nie zmienilem zdania - dalej leave
- nie zmienilem zdania - dalej remain

#brexit #uk
  • 5
@AmonGoeth:
Dlatego bo jest sporo ludzi ktorzy uwazaja ze:

- obie kampanie oklamywaly ludzi przed referendum i wiele osob zaglosowalo pod wplywem falszywych przeslanek.

Duza grupa wyborcow zmienilo od tamtej pory zdanie w wyniku zainteresowania sie tematem. Pewnie pamietasz jaki byl najpopularniejszy termin wyszukiwany w Google w dzien po ogloszeniu wyniku :)
Jak mozna pozwolic spoleczenstwu podejmowac tak wazna decyzje wogole nie wyjasniajac w trakcie kampanii jak wielkie jest zaangazowanie UK
Wlasnie na BBC NEWS leciala zajawka programu ktory bedzie w ta sobote o 16.30 o tym jak to sie zle dzieje w Polsce.

Link do programu
https://www.bbc.co.uk/programmes/b0btych2

Musze obejzec bo wiem ze ktos u nas w kraju mocno sponsoruje jakies dziwne nowe partie ale nie wiedzialem ze mamy jakis inny problem. Pewnie znow bedzie ze jestesmy krajem rasistow bo nie chcemy imigrantow...

As Poland celebrates 100 years of independence, a struggle is
- obie kampanie oklamywaly ludzi przed referendum i wiele osob zaglosowalo pod wplywem falszywych przeslanek.


@AmonGoeth: no, ale tak nie do konca... to co napisalem to kazdy o tym teraz wie ze klamstwa byly po obu stronach, nie chodzi o to ze klamano tylko ze ludzie jednak zaglosowali na podstawie tego co im w 2016 politycy zaserwowali i od tamtej pory sie doksztalcili i lepiej sie orientuja i wielu osobom sie