Wpis z mikrobloga

Recenzja Oczyszczacz powietrza Alfawise P1 HEPA

Zima nadchodzi. Ceny oczyszczaczy Xiaomi są kolosalnie wysokie. Ale niezłomny sklep Gearbest szukał i szukał i znalazł alternatywę.

Od tygodnia można w sklepie #gearbest z Polskiego i Czeskiego magazynu kupić model oczyszczacza powietrza Alfawise P1 Hepa.
Takowy model kupiłem w czwartek w sklepie Gearbest z czeskiego magazynu. Wysyłka przy trzech sztukach wynosiła 0$.
Wszystkie 3 oczyszczacze dotarły w dniu dzisiejszym.

Najważniejszą różnicą między oczyszczaczem Alfawise a #xiaomi to wielkość. Oczyszczacz #alfawise jest w wersji desktopowej. Możemy go postawić w dowolnym miejscu.

Co otrzymujemy w zestawie?
- Oczyszczacz z europejską wtyczką ,
- wymienny filtr HEPA
- Instrukcja instrukcje w języku angielskim

Oczyszczacz tak samo jak Xiaomi pracuje w dwóch trybach normal i turbo. W przypadku trybu turbo wyraźnie słychać wypuszczane powietrze.

Wyniki testów

Do zbadania jakości powietrza użyłem czujnika smogu zakupionego na aliexpress ( zdjęcie w komentarzach )
Aby wyniki były wiarygodne przed uruchomieniem oczyszczacza pokój wietrzyłem po godzinie 16 przez 30 minut ( na mojej mazowieckiej wsi po 16 wszyscy już palą w piecach :) )
Wielkość pokoju to 11m2

Wynik przed wietrzeniem
- PM 2.5 -> 5 20% normy
- PM 10 -> 14 28% normy

Wynik po wietrzeniu
- PM 2.5 -> 54 216%
- PM 10 -> 60 136%

Wyniki powietrza bezpośrednio wypuszczanego z oczyszczacza w trybie normal
- PM 2.5 -> 2 8%
- PM 10 -> 2 4%

Wynik po 15 minut pracy oczyszczacza w trybie normal
- PM 2.5 ->12 48%
- PM 10 ->18 36%

Wynik po 2 godzinach pracy oczyszczacza
- PM 2.5 -> 6 24%
- PM 10 -> 9 18%

Wyniki są lepsze niż przed uruchomieniem oczyszczacza. Wchodząc do pokoju czuć inną jakość powietrza
Link do oczyszcza powietrza

1 Alfawise P1 HEPA Mini Desktop Air Purifier
Cena 49.99

Oferty bez refa

alinajlepsze - Recenzja Oczyszczacz powietrza Alfawise P1 HEPA

Zima nadchodzi. Cen...

źródło: comment_XbAhQZFtwMa4bB6foRhOpQjQGgSXjYoA.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
Jak obniżyłeś punktami cenę flash sale?


@kerm-it: Nie, nie kupowałem z Czech tylko z polskiego magazynu, a tam była taka możliwość (zwykła cena "price")
  • Odpowiedz
Więc tak. Ciężko jest zrobić mega test jak na dworzu nikt mocno nie kopci jak niema mrozu . :) Ale.. oczyszczacz po wietrzeniu potrzebuje ( pokój 12m2 ) około 30 minut aby doprowadzić stan powietrza to stanu przed wietrzeniem. Aby naturalnie oczyścić powietrze bez oczyszczacza potrzeba około 3 godzin. @janix @koli9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alinajlepsze: jaki jest koszt filtrów i jak często trzeba ne wymieniać? Ile wynosi zapotrzebowanie na energię i jaki wychodzi koszt działania takiego urządzenia?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alinajlepsze: a co do kosztów użytkowania jesteś w stanie coś powiedzieć? Może chociaż specyfikacje zasilacza/paramatry energetyczne z plakietki znamionowen wrzuć :)
  • Odpowiedz
@alinajlepsze: Cześć, jak tam się sprawują te filtry od Alfawise? Mógłbyś mi powiedzieć czy jak się wyciągnie z działającego filtra wtyczkę to czy po ponownym podłączeniu on dalej działa? Chciałbym go takim programatorem to lampek świątecznych zaprogramować na działanie w konkretnych godzinach xD
  • Odpowiedz
@alinajlepsze: aha. No trudno, najwyżej ręcznie będą włączał i wyłączał. Twoim zdaniem warto go brać czy lepiej xiaomi air purifier 2s? Tylko czytałem, że ta automatyzacja w xiaomi też taka średniawa.
  • Odpowiedz
@blantek: do pokoju dziecięcych, sypialni bierz alfawise ( to jest cichsze ) , do salonu , jadalni bierz coś większego ( tam gdzie jesteś non stop bierz mocne, tam gdzie jesteś rzadziej bierz coś słabszego )
  • Odpowiedz