Wpis z mikrobloga

Pod wpływem zajarania się aspektem promieniowania kosmicznego, jego źródeł i skutków, jakie przyniesie ewentualne ich odkrycie dla nauki, zainstalowałem sobie aplikacje CREDO. Prawdopodobnie o niej słyszeliście, służy do detekcji promieniowania wtórnego, które dociera do powierzchni Ziemi. Wczoraj mój Huawei wykrył pierwszą cząstkę, natomiast - skąd mam wiedzieć, czym ona jest? Czy to mion czy coś innego? Czy dane ze screena (których za bardzo nie rozumiem) coś w tym aspekcie mówią? Zastanawiam się po prostu, co widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kosmos #astronomia #nauka #credo
ahura_mazda - Pod wpływem zajarania się aspektem promieniowania kosmicznego, jego źró...

źródło: comment_Oj2tzFIc4KCWsryZjAq8vB8aCIY6pNhi.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@ahura_mazda: każda matryca ccd/cmos szumi i bardzo różne rzeczy można na niej zobaczyć. Matryce zliczają po prostu ładunek w swoich komórkach.

Masz gdzieś linka tłumaczącego jak aplikacja rozumie wykrycie cząstki? Co zalicza jako "trafienie" i jakie kryteria muszą byc spełnione?
  • Odpowiedz
@ahura_mazda: czyli właściwie aparat cyka cały czas fotki i łapie wiele różnych rzeczy, niekoniecznie kosmicznych. A czym jest to, co widać u Ciebie? Być może autorzy na podstawie wielu próbek będą w stanie cokolwiek na ten temat powiedzieć, spróbować zaklasyfikować. A może nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz