Wpis z mikrobloga

Pewnie takich pytań było tysiące, ale spróbuję, bo mirko to najlepsze źródło informacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcę kupić #konsole. Jestem absolutnie niedzielnym graczem, czasem wieczorem sobie pogram w PESa na PC i nie sądzę, żebym stał się fanatykiem gier po zakupie konsolki. Ale mam telewizor 4K i fajnie by było go wykorzystać.

Mam kilka pytań laika, który ostatnio z konsol miał Dreamcasta xD

Czy w mojej sytuacji:

1. Jest sens brać pod uwagę PS4 Pro? Da mi coś więcej niż Slim, jeśli gram mało i nie zależy mi na cudach na kiju?
2. Czy np. jest szansa, że w przyszłości po premierze następcy, PS4 Pro będzie dłużej/lepiej wspierane, niż Slim?
3. Do czego w ogóle jest dysk w konsoli? xD Widzę bardzo atrakcyjne cenowo oferty zakupu PS4 Slim 500 GB i wszyscy mówią, że za mały dysk. Co na tym dysku się zapisuje?
4. Podobno najsłabszą konfigurację ma Xbox One S, ale jest też najtańszy. Czy ta słaba konfiguracja powoduje jakieś realne problemy z graniem? Czy może dla takiego niedzielnego gracza jak ja spokojnie ta konsolka wystarczy?

Rozkminy biorą się stąd, że niby miałem brać PS4 Pro, ale jak się tak zastanawiam, to nie wiem czy jest jakikolwiek sens, skoro połowę tańszy Xbox S da mi to samo...

Mirko pomusz ʕʔ

#pytanie #ps4 #xboxone #zakupy
  • 24
  • Odpowiedz
@jamtojest:

1. Jak chcesz 4K, to bier pro. Różnica w cenie nie jest duża.
2. W 2019 ma być zapowiedź PS5
3. Na dysku zapisują się pliki z gry, przykładowo RDR2 waży chyba 100 GB.
4. #!$%@?ć XBox ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na PS4 masz o wiele lepsze exclusivy.
  • Odpowiedz
@Arwern: Pad wolę do PS4, a znajomi nie grają, albo jeśli już to na PC ;)

@PoProstuMichal: No spoko, ale jak czytam, to nawet Pro nie ma tego 4K tak do końca, a takie oszukane to ma i Slim :P Patrzyłem zresztą na porównania i szczerze mówiąc dla mnie różnica jest marginalna. Jeśli to ma być jedyny atut po stronie Pro, to nie przekonuje mnie.

Przekonałoby mnie jedynie
  • Odpowiedz
@steemm: Kto co woli, a Ciebie i tak nie przekonam :) Ja wolę mieć konsolę w cenie dobrej karty graficznej która wyświetla obraz w 4K i nie muszę się martwić czy za rok wyjdzie gra która mi nie pójdzie :D Oprócz tego - Lepszy pad, lepsze gry w Live gold / ps plus oraz cały game pass + ea access. Chociaż oczywiście rozważam zakup PS bo dupa boli że nie
  • Odpowiedz
@jamtojest: bierz ps4 slim z większym dyskiem i dwoma padami, będzie pan zadowolony. Po co się na 4k wyrzucać jak jesteś sporadycznym graczem, a po roku nagle ps5 Ci już wyjdzie. To nie jest aż taka różnica w grafice dla gracza, który jakoś specjalnie w temacie nie siedzi, a już z pewnością i tak byś jej nie zauważył, bo porównania obok nie będzie ;)
O zasadności wyboru ps nad xboxem
  • Odpowiedz