Wpis z mikrobloga

Mało kto na wykopie nie kojarzy Pauliny z #pomagamypaulinie / pomagamypaulinie.pl. W wielkim skrócie:
Dziewczyna 25 lat, od 5 lat choruje na stwardnienie rozsiane. Głośno na wykopie zrobiło się o niej kiedy jej tata @robertt1969 kilka lat temu poprosił o pomoc na wykopie - przekazanie 1% z podatku itp. W ostatnim czasie organizowaliśmy na wykopie dla niej różne aukcje charytatywne, z których dochód przeznaczony był na leczenie.
Ale umówmy sie - nie każdego stać, żeby kupić sobie na takiej aukcji nóż od Trollsky'ego czy złoty nick na wykopie ;)

Teraz może pomóc dosłownie każdy. I nie chodzi tutaj o pieniądze! Wystarczy poświęcić jakieś 3 zł, no i trochę czasu, na napisanie Paulinie czegoś od siebie :)

Więc o co chodzi dokładniej w całej akcji?

Zasypujemy Paulinę różnego rodzaju przesyłkami z pozytywnym przekazem: listami, kartkami świątecznymi, paczkami, pocztówkami - co Wam tylko przyjdzie do głowy. Kreatywność Mirków jest tak wielka, że żal byłoby ją czymkolwiek ograniczać :)

Kto może wziąć udział?

KAŻDY ! ! !

Co piszemy?

Co tylko chcemy - można wysłać pustą pocztówkę, kartkę swiąteczną, można napisać też coś od siebie: czy to będą życzenia na odwrocie kartki, czy pojedyncze zdanie, hasło, czy jeżeli ktoś czuje się na siłach - nawet dłuższy list. Wiem już teraz, że kilka osób robi coś własnoręcznie dla Pauliny. Chodzi o jak najbardziej pozytywny przekaz który z naszej przesyłki dotrze do Pauliny :)

Gdzie wysyłamy?

Ze względów bezpieczeństwa - wszak ta informacja ma dotrzeć do jak największej ilości osób, nie wysyłamy wszystkiego na adres domowy Pauliny - lecz na adres jednostki straży pożarnej w której pracuje ojciec Pauliny - @robertt1969. Jest on wtajemniczony w całą akcję, wyraził na nią zgodę, i zgodził się również na otrzymanie przesyłek na adres służbowy. Więc wysyłamy wszystko na adres i dane:

Komarnicki Robert

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile

ul. Moniuszki 1

64-920 Piła


Kiedy wysyłamy?

Wysyłamy wszystko jak najszybciej. Wszyscy sobie zdajemy sprawę z tego jak działa nasza kochana Poczta Polska w okresie Bożego Narodzenia, a chcemy, żeby przesyłki dotarły przed Wigilią. Przesyłki i tak w pierwszej kolejności trafią do taty Pauliny, który je przetrzyma i wręczy córce w święta :)

Kilka informacji na koniec:

- Do wielu z Was z pewnością już pisałem ja bądź ktoś inny w tej sprawie na PW, ale przez shadow-bana na wiadomości prywatne komunikacja tą drogą jest znacznie utrudniona - i nie mielibyśmy szans skontaktować się z taką liczbą osób z którą byśmy chcieli. Stąd też ten wpis.

- Akcję organizuję ja, od początku do końca. @Robertt1969 początkowo miał o niczym nie wiedzieć, ale musiał wyrazić zgodę na otrzymanie takiej ilości przesyłek na adres służbowy, więc jednak też musiał zostać poinformowany. Więc jeżeli macie ochotę kogoś #!$%@?ć za tą akcję, to walcie wszystko we mnie - nie w niego :)

- W akcji na chwilę obecną bierze około kilkudziesięciu osób, zaangażowało się też kilka firm - część już swoje kartki wysłała, część obiecała zrobić to w tym tygodniu. Ale liczymy na więcej, dużo więcej - każda kartka list czy pocztówka są tutaj ważne! :)

Jestem na Wykopie już ponad trzy lata, a nie pamiętam jeszcze takiej akcji - była wykoppoczta, jest wykopaka, ale takiej zupełnie bezinteresownej akcji zrobienia komuś świąt i dania pozytywnego kopa do walki z chorobą - chyba jeszcze nie było. Zróbmy to, proszę ;)

Pozwolę sobie jednorazowo zawołać wszystkich którzy wykopali znalezisko z jedną aukcją na rzecz Pauliny, kiedy to licytowany był nóż od Trollsky'ego. Aby zwiększyć zasięg, powstało również znalezisko z tego wpisu - link będzie w pierwszym komentarzu :)

Wołam ponad 5k osób, więc pewnie zaraz #!$%@? serwery wykopu i dostanę bana na miesiąc jak nie dłużej. Ale jeżeli chociaz 1/10 tych osób wyśle kartkę do Pauliny - to warto (ʘʘ)
  • 128
Dobra, wyszedł mały kwas, bo przez mirkolisty nie mogę zawołać więcej niż 5k ludzi. Pozwolę sobie za to zawołać ludzi którzy wykopali nieco mniej popularne znaleziska które dotyczyły innych aukcji na rzecz chorej Pauliny. Jeżeli kogoś zawołałem dwa razy czy więcej, to przepraszam ( ͡° ʖ̯ ͡°)