Wpis z mikrobloga

Mirunie z #modameska poszukuje jakiegoś godnego polecenia płaszcza na zimę :x.
Mam jeden płaszcz- problem w tym, że jest bardziej "jesienny" tzn. najzwyczajniej w świecie mi zimno jak wychodzę na temperaturę mniej niż te załóżmy 8 stopni.
Potrzebuję czegoś w czym będę w stanie nie zamarznąć przy -10 stopniach a żeby zarazem wyglądało dobrze. Płaszczyk mniej więcej w tym rodzaju(grafika), a tu link:
https://www.zalando.pl/pier-one-plaszcz-welniany-plaszcz-klasyczny-mottled-grey-pi922t00p-c11.html
Wiecie może czy takie coś jest wystarczająco ciepłe? Oczywiście wiadomo, że pod szyję szalik ale w sumie dobrze byłoby mieć wyżej kołnierz. Mam wrażenie, że cholera wszystko albo jest robione po to żeby wyglądało albo po to żeby było ciepłe a nigdy połączenie tych cech ;_; . Wiecie gdzie szukać ciepłego, eleganckiego, smukłego płaszcza? Wełniany będzie ciepły? Kupywał ktoś z was coś takiego ostatnio?
  • 5
  • Odpowiedz
@cl_master: Mam taki na sprzedaż jakbyś chciał. Nienoszony, gruby, ciężki materiał. Metki z tkaniną nie było, ale wszelkie znaki wskazują na znaczną większość wełny albo i w ogóle brak domieszek.
Ogółem mówiąc jeśli w płaszczu ma być ciepło to potrzebujesz tam wełny, a nie plastiku. Wszelakie wełny owcze, jagnięce, kaszmiry, angory i tak dalej. Poliestry, poliamidy czy akryle nie nadadzą Ci się.
  • Odpowiedz
@cl_master: SuitSupply.com, zdecydowanie polecam. W pełni wełniane, świetnie przeszyte (zarówno od spodu jak i na zewnątrz), materiał w zależności od wyboru może być cieńszy lub grubszy (ale według mnie równie ciepły w każdej wersji) a jednorzędówki mają trzy guziki (jeden ukryty pod klapami) zapinane prawie pod szyję.

Polecam do tego dobrać porządny wełniany szal i czapkę z wełny i nie ma szans abyś przemarzł (polecam czapkę od Zacka Romana, teraz
  • Odpowiedz