Wpis z mikrobloga

Dlatego teoretycznie Holandia czy Niemcy mają "gorsze" dane "na mieszkańca".


@czupek: Nie teoretycznie ale realnie. I atmosfery nie interesuje jak dużą mają gospodarkę. Mnie też nie. Jak wszyscy mają redukować to niech redukują wszyscy a najwięcej najwięksi emitenci.
  • Odpowiedz
A teraz daj propagandzisto szerszy zakres - np od wejścia do UE


@ediz4: o, to rząd PoPiS-u walczy z CO2 od 1989 roku? Nie rozśmieszaj mnie. Każdy głupi wie, że w latach 90 mnóstwo emiterów CO2 zamknięto, bynajmniej nie w związku z walką z globalnym ociepleniem.

Propaganda to jest przypisywanie sobie zasług w związku z upadkiem przemysłu ciężkiego po transformacji ustrojowej. Zaraz się okaże, że to sam Morawiecki w trosce
  • Odpowiedz
@ediz4: Nie pisałem o konkretnym rządzie, natomiast słowa premiera są propagandą:

"Polska jest jednym z liderów działań dla powstrzymywania globalnego ocieplenia"

Naszym głównym działaniem jest to, że nam przemysł ciężki splajtował. Czy jest to świadome działanie? Nie, więc nie można przypisywać się sobie tych zasług, jest to propaganda.
  • Odpowiedz
@MisieRzadza: wiem, dlatego w krajach najcieplejszych jest największy efekt cieplarniany, natomiast na Syberii nie występuje wcale. Dlatego dla dobra nas, musimy wyemitować jak najwiecej zanieczyszczeń aby zasłonić słońce
  • Odpowiedz
Wiecie jakie chociaż filtry są stosowane obecnie w elektrowni Opole o mocy 3.2 MW ? Zajmują powierzchnię boiska piłkarskiego więc proszę przestańcie gadać głupoty. Obecnie nowe elektrownie węglowe są naprawdę przyjazne środowisku.
  • Odpowiedz
@Turysta_Onanista: Jest w #!$%@? danych na ten temat. Biomasą w Polsce zajmuje się głównie firma Veolia, oni mają od #!$%@? materiałów. Biomasa jest takim niewypałem, że lwia część elektrociepłowni w Polsce na nich pracuje, równolegle z gazem i węglem.

Elektrociepłownie mają przede wszystkim znacznie wyższe sprawności od zwykłych elektrowni. Na Zachodzie traci się OGROMNĄ ilość energii. W samym Poznaniu produkuje się 250 MW energii elektrycznej oraz ponad 800 MW trafia
  • Odpowiedz
Wyobrazcie sobie jaka zenade musza czuc ludzie ktorzy zjechali z calego swiata, zeby prowadzic negocjacje i ozywione dyskusje na temat przyszlosci naszej planety. Na temat, ktory nie przyniesie im slawy i politycznego zysku, bo zanim zmiany zaowocuja, beda juz starcami. A mimo roznic ekonomicznych i geopolitycznych chca dzialac kontunuujac to co zaczeli poprzednicy. Setki inzynierow i naukowcow z calego swiata. I zostaje im puszczona animacja o tym jaka Polska jest czysta i
  • Odpowiedz