Wpis z mikrobloga

@xeerxees Założył sektę? Zapoznaj się z definicją sekty, ale nie z tą kościelną. Facet od nikogo się nie odłączyl, a jedynie przekazuje wiedzę, która została przez ludzi zapomniana.
@Pappito: nie bo lekarz nie jest moim guru, mogę iść zasięgnąć opinii innego, nie jest on też moim nauczycielem w każdej kwestii życiowej tylko w jednej, a wasz guru zarządza każdym elementem waszego życia. Lekarzowi płaci się za wiedzę i efekty. A na marginesie nie słyszałem żeby komuś mięso szkodziło, jest to najlepszy pokarm dla człowieka. Jedząc samo mięso możesz przeżyć najdłużej na mono - diecie.
@Pappito: tak, tak. Znam materiał.
Mssz, takiego posta kiedyś popełniłem
Link

@patrzpan: no Stary. Stąd sekty mają takie wzięcie. Żyjesz spokojnie, pielisz ogródek, wszystko super, zero zmartwień, tylko życie kontemplujesz. I takie udawanie, że tak to wygląda. Iluzja ucieczki.
A bo działka się sama nie kupi i nie opłaci. Kamery i sprzęt też. Internet kosztuje, jak ostatnio sprawdzałem. Ale przecież pieniądze nie są ważne.
@Pappito: nie powiedziałem że kogoś przetrzymuje przecież, to psychomanipulacja taka sama jak telemarketing czy sprzedaż produktów. W pewien sposób nawet sądzę że takie życie jest łatwe i może dawać dużo satysfakcji to taki świecki otwarty zakon słowiański.
@Hand_Solo Podane przykłady pasują do kościoła katolickiego, a jak się człowiek uprze to nawet do wykopu. Charyzmatyczny przywódca - Michał Białek. Wyznawanie zasad/pryncypiów - 5 filarów stulejniarstwa, regulamin. Grupa odizolowana od świata zewnętrznego. Hierarchiczna struktura - Michał Białek - moderacja - bordo - pomaranczki - zielonki. Takie to znamiona sekty xD