Wpis z mikrobloga

@TakMyslalem: cyjanoakrylat czasem dymi jak się poleje nim niektóre materiały.
@Forbot: Ja kiedyś parkiet w domu "naprawiłem" drobnym papierem ściernym i lakierem do włosów siostry. Nikt nie zauważył aż się nie przyznałem kilka lat później.
  • Odpowiedz
@Migfirefox: Cyjanoakryle polimeryzują w obecności grup hydroksylowych. Cukry to cała masa grup hydroksylowych.
Przy tak gwałtownej polimeryzacji wydziela się w #!$%@? ciepła. Dużo ciepła, dużo dymu. Kurtyna.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TakMyslalem: egzotermiczna reakcja ;)

Applying cyanoacrylate to some natural materials such as cotton (jeans, cotton swabs, cotton balls, and certain yarns or fabrics), or leather or wool results in a powerful, rapid, exothermic reaction. This reaction also occurs with fiberglass and carbon fiber. The heat released may cause serious burns[29] or release irritating white smoke. Material Safety Data Sheets for cyanoacrylate instruct users not to wear cotton (jeans) or wool clothing,
  • Odpowiedz
@Blob_Morderca: E, zazwyczaj porozumiewam się ze światem za pomocą pomruków, przekleństw i monosylab.( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale kurła kiedyś to człowieka czegoś nauczyli w szkole(choćby takich ciekawostek), nie to co za #!$%@? obecnej™.
  • Odpowiedz