Wpis z mikrobloga

grubas ma spolke i ta spolka moze na koniec roku oplacic podatek docodowy - tak tez sie stanie poniewaz gwarantuje wam ze tucznik nei zaplacil w tym roku zadnej zaliczki na docodowy XD

w maju mozecie go smialo #!$%@?, bo za caly rok jak bedzie musial liniowo 19%dac swoich donejtow to gwarantuje ze tam #!$%@? zostanie mu i nie zaplaci XD pewnie troche kosztow pogenerowal zakupami kompa itd, ale dalej on nie da rady oplacic na koniec roku calosci XD
#danielmagical #patostreamy
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Prophetto: @ChrisKaboM: @bronya:
Już odpowiadam. Daniel wybał taką formę opodatkowania i spółka może rozliczyć się na koniec roku z fiskusem, a następnie wytransferować zysk do Daniela na prywatne konto. Prawdopodobnie Daniel i tak korzysta z pieniędzy spółki już teraz niekoniecznie na cele związane z dzialalnością.

Co do podatku, ja wątpi by gruby który nie płaci za prąd czy neta, opłacił podatek dochodowy, tym bardziej że wie że może to zrobić na koniec roku (teraz mógł płacić zaliczki - ale znając Daniela Mariana tego nie zrobił).

Także do kwietnia ma czas na ogarnięcie finansowania + opłacenie podatku. Kredtu nie dostanie, bo działalność była zawieszana w ciagu ostatnich 2 lat, a nawet jak się znajdzie bank co powie że rok styka, to też chyba nie księguje na tę spółke od roku bo zaczął coś o niej gadać z pół roku temu. Więc kredytu na podatek nie dostanie - wręcz przeciwnie nieopłacenie
  • Odpowiedz
@siezyje: coś mi się wydaje że ani ty ani reszta śmieszków z wypoku nie docenia pulpeta i temat ma ogarnięty za 200PLN przez księgową, co najlepsze, uwaga, uwaga - jedzenie i chlanie może wrzucać w koszty ponieważ są bezpośrednio związane z uzyskaniem przychodu ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@soosh071: za 200 pln to oplaci usluge ksiegowa, ale platnosc podatku na koniec roku wybiera on sam, a nei ksiegowy

wiec jezeli gruby mial taka mozliwosc, a mial na 100% to skorzystal XD hajsu w tym roku #!$%@? troche na pewno. co do kosztow to gwarantuje ze w 2018 ksiegowi juz raczej tak nei ksieguja,zbyt duze kontrole i widocznosc rachunkow firmowych, koszta dalej sie robi ale raczej mocno sprawdza, wiec
  • Odpowiedz
@siezyje: dużo w tobie pewności, ile lat prowadzisz firmę i jakie masz dochody Mirku?

Nic by nie wykorzystał bo korzystając z księgowej (a to raczej pewne ) księgowa mu odprowadza podatek miesięcznie.

Czego księgowi nie księgują? Jak masz firmę spawalniczą to nie księgują weekendu w Arłamowie, ale jak żyjesz z picia i #!$%@? na wizji to są jak najbardziej koszty uzyskania przychodu a nie reprezentacyjne.

#fachowcyzwykoppl
  • Odpowiedz
@soosh071: od 4 lat, dochody mam spore, nie obslugje sie banku detalicznym - moze tak odpowiem

Może opłacać, ale księgowa musi mieć zgodę własciciela spółki. A gwarantuje Ci, że Daniel wiedząc o możliwości przeciągania podatku i opłacenia go po zakończonym roku, to z tej formy skorzystał. Koleś zwleka ze wszystkim w całym swoim życiu, prawem jazdy, kupnem roweru, placeniem za prad itd.
  • Odpowiedz
@soosh071: swoja droga #!$%@? wiesz jak powiedziales ze raczej pewna jest ksiegowa w spolce zoo prowadzonej przez mariana daniela XD no #!$%@? to raczej to geniusz. daniel marian ksiegujacy se sam na pelnej ksiegowosci XDDD dzieki mirku zrobiles mi dzien
  • Odpowiedz
@siezyje: chyba nie zauważyłeś ze to bardziej on robi z ludzi debili niż ludzie z niego.

Niewiele wiesz o tej księgowości po 4 latach, podatki trzeba płacić na JDG co miesiąc lub maks co trzy, nie wiesz czy jest na karcie czy na liniowym, właściwie nic nie wiesz :)

Ty mi gwarantujesz, ale prawdy nie znamy. Moim zdaniem odkłada hajs i to grubo. Utrzymanie tej meliny nic prawie nie kosztuje
  • Odpowiedz
@siezyje: ale ja o tym nie wiedziałem, o zywiscie ze na zoo ma pełne księgi i księgowa za over 500. Samo założenie spółki wskazuje że nie #!$%@? tego na starcie i przybrał ryzykownym biznesie nie ryzykuje własnym majątkiem.

Matołek to może być twój stary, brat albo chłopak więc trzymaj plebsie poziom.

Na razie wypisałeś jakieś gówno, nie wiedząc jak jest u niego naprawdę i jeszcze się do mnie prujesz? Jak
  • Odpowiedz
@soosh071: #!$%@? głupoty najpierw o JDG wczesniej o karcie podatkowej. Odpuść sobie.

Napisałem Ci jak wygląda spółka zoo w pierwszym roku działalności - Daniel rozliczy podatek na koniec roku.A nie ma hajsu. Mówi o kredycie. Ktorego nei otrzyma. Piszę na podstawie faktów - słów Daniela, polskiego prawa.

Po co chcesz do mnie przyjeżdżać, używam takiej formy komunikacji, nie musimy też rozmawiać na priv. Post jest ogólny. Nie musisz mnie wyzywać
  • Odpowiedz