Wpis z mikrobloga

Potrzebuję nowego sprzętu, 15 cali, budżet ok. 4k, wolałbym nie przekraczać
- z systemem! (chociaż kminię czy da się przenieść licencję windowsa z jednego lapka na drugi)
- najlepiej z SSD, nawet HDD niekoniecznie bo mam zewn. dysk więc ujdzie
- najlepiej 16GB ramu
- jakiś fajny procesor
- grafika mniej ważna, ale pograć bym chciał nieraz
- jakiś sklep z możliwością rat 0%

Przejrzałem podsumowanie najciekawszych laptopów, ale kurcze, nie mogę się zdecydować co będzie dla mnie najlepsze. W zasadzie wszystkie są podobne i może mam zbyt wygórowane oczekiwania w stosunku do kasy... Ktoś coś?
#szukamlaptopa
  • 33
@Gumi5: na x-komie w poniedziałek będzie xiaomi air 13 i jest zarąbisty (oprócz tego że ma 8gb ramu). Do 4k możesz też bankowo 1050 wyrwać albo 1060 w jakiejś bieda wersji też, ale to już będą ciężkie laptopy
@TRicKYmAn: może być ciężki, jak noszę to rzadko i krótko.

@TS050: a wiesz może jak z przenoszeniem licencji jest? Bo w sumie poprzedniego lapka na x-komie kupiłem z systemem i w zasadzie jakby się dało to po co drugi kupować... A tego bym na jakimś linuxie zostawił.
@Gumi5: One są zazwyczaj przypisane do płyty głównej czy czegoś tam. Wymiana dysku jeszcze przejdzie (czasem trzeba z Microsoftem aktywować ponownie).
@TRicKYmAn: nie wiem czy to dla mnie aż takie ważne. Niby tak, bo czasem lubie przygrzać w jakiś symulator na kierownicy, ale wiesz, mi wystarczy ze ruszy i nie będzie ścinał. 30 FPS ok :D
@Gumi5: generalnie spoko, ale ja bym na twoim miejscu napisał maila do x-kom, albo lepiej @x-kom bo myślę że to nie będzie dla nich problem żeby ci raty 0% ogarnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A outletu się nie bój, jak by miał jakikolwiek ślad to by to opisali, z reguły nawet zdjęcia pojedyńczych rys dodają jak są powystawowe czy coś. A gwarancje też masz na niego pełną.
@Gumi5: tak czy siak te z x-komu mają system, ale te klucze z allegro są spoko, kupiłem już kilka, a najstarszy ma już ze 2 lata.

Jedynie jeśli byś brał na firmę to nie polecam