Wpis z mikrobloga

@Deasty: #!$%@? w domu, to nie jest argument. A pałka? Czyli jak ktoś ma nóż kuchenny w domu i pije, to można go zabrać na izbę? Super prawo xD
@prawilnik: Komu groził śmiercą? Darkowi, co sam mu groził pobiciem? xD
@Stoneman: Nikomu nie groził. Nachodzca nie chciał opuścić mieszkania po dobroci, to wedle prawa mógł mu #!$%@?ć tą pałą w łeb
  • Odpowiedz
@fishchip: Możesz się bronić wszystkimi dostępnymi metodami. Jak masz gnata pod ręką to też możesz go użyć. Ba, nawet dobrze zrobił, że go ostrzegł że mu #!$%@? jak nie opuści mieszkania, bo wedle prawa powinien najpierw sprawić, by napastnik się poddał
  • Odpowiedz
@fishchip: Ale ty mylisz pojęcie grozić. Typ #!$%@?ł się do mieszkania, nie chce wyjść pomimo rozkazu gospodarzy to pada ostrzeżenie "#!$%@? z domu, albo ci #!$%@? z tej pałki". To jest jak najbardziej legalne. A ta pałka w sumie nie wyglądała na nielegalną
@Deasty: Nie wiem jak ty, ale ja bym wolał mieć złamaną rękę od pały, niż się wykrwawić jakby typ mnie pociął tasakiem czy jakimś szerokim nożem z
  • Odpowiedz
@fishchip: Typie:
-Gość wbił na chama na mieszkanie
-pomimo nakazu wyjścia siedział tam dalej
-zagroził pezetowi i danielowi pobiciem
Pezet miał prawo użyć JAKIEGOKOLWIEK przedmiotu do samoobrony i w gdyby Darek nadal się stawiał, to mógł mu nawet tą pałą w łeb #!$%@?ć. Jeżeli ta pala była nielegalna to odpowie za posiadanie nielegalnego przedmiotu, ale do samoobrony ma prawo użyć nawet nielegalnego kałacha
  • Odpowiedz
@fishchip: W chwili zagrożenia życia masz prawo użyć WSZELKICH środków do samoobrony, ale powinieneś najpierw spróbować zmusić napastnika do zaniechania czynności. #!$%@? typ który GROZIŁ pezetowi i knurowi jest zagrożeniem życia, więc miał prawo użyć pałki czy nawet gnata, bo darek mógł mieć nóż czy gazówkę jak Dr. Joint za pazuchą
  • Odpowiedz