Wpis z mikrobloga

@MrsHyde: @nofink: @Emulsja: a już urbandcard nie pomoże. Po wprowadzeniu opcji wpisania numeru pojazdu nawet przy bilecie czasowym, kontroler włącza blokade właśnie na numer pojazdui nie da sie kupić już biletu przez urbancard.
  • Odpowiedz
@cin3k: pewnie mówisz o tej aplikacji którą mennica zrobiła ;-)
Unikam jej jak ognia, tak samo nowych lart UC, jak i płatności kartami płatniczymi.
Nie namówią mnie na to nigdy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Emulsja: No, kiedyś jeździłam więcej. Widziałam kilka razy ich w autobusie, ale w stronę miasta, a wsiadali już nawet na pętli. Nigdy ich nie widziałam w stronę pętli. Dziś wsiedli na ryneczku i do końca jechali

@cin3k: No to lipa...
  • Odpowiedz
@cin3k: niestety nie ma nic innego, ja używam starej karty UC, zanim wprowadzili te nowe. Chłopak używa legitymacji studenckiej która wygasła xD

@MrsHyde: A myślisz dlaczego Poznań zrezygnował z wprowadzenia tego samego pomysłu Mennicy u siebie? Dla bezpieczeństwa swoich mieszkańców. Jak Ci kanar sprawdza bilet to i np. czyta inne płatności kartą które robiłaś. Pogooglaj w necie, bo więcej tego jest. Niebezpiecznik nawet o tym pisał: https://niebezpiecznik.pl/post/karta-platnicza-jako-bilet-autobusowy-przeraza-i-bulwersuje-mieszkancow-wroclawia/
Może coś się
  • Odpowiedz
@Emulsja nawet w tym artykule który cytuję z napisali że nikt ci nie ukradnie pieniędzy z karty podczas kontroli.

Jeśli zaś obawiasz się fałszywego kontrolera z jakimś fałszywym czytnikiem (albo prawdziwego, z dodatkowym np. androidowym czytnikiem) to pamiętaj, że karty zbliżeniowej nie da się sklonować i generalnie ciężko jest “fraudować” transakcje zbliżeniowe. W rzeczywistości łatwiej będzie komuś walnąć Cię pałką w głowę i ukraść portfel niż bawić się w ataki przedłużenia terminala.
  • Odpowiedz