Wpis z mikrobloga

@FireDash: masz 2 wersje freesync, freesync i freesync 2 (ktory jest jeszcze nie popularny). generalnie ten monitor ma zakres 40-75Hz, inne monitory moga miec lepszy zasięg. w tym monitorze freesync będzie działał pomiędzy 45 a 75 fpsami
@rtg_: Zastanawiam się czy jest warto przepłacać i kupić Vege dla tego FreeSync zamiast 1080/2070, mam mniejszą wydajność za tę samą cenę, a nigdy w sumie nie zauważyłem żadnego rwania w grach i z tym problemem zapoznałem się dopiero na youtubie, więc może nie warto na siłę pchać się w tę synchornizację.
@FireDash: najlepiej do tego monitora dobrac grafike ktora pociągnie 1080p, do 75fpsów, do tego nie potrzebujesz aż vegi, myślę że rx 580 wystarczy. jak grafa będzie wyrabiała znacznie więcej fpsów to lepiej kupić 144hz lub 1440p
@rtg_: Mam już ten monitor, z tego co widziałem na testach rx 580 jak i gtx 1060 wyciągają 40 FPS w wiedźminie III na ultra ustawieniach, według mnie to za mało i za 2 lata pewnie musiałbym ją zmieniać. Obecnie mam 1050 Ti i chciałbym trochę większego skoku niż na poziom gtx 1060.
@FireDash: no spoko :) ja miałem 1440p który defaultowo miał zasięg 35-90hz (można było odblokowałać wiekszy), korzystałem z r9 fury x, ale to było ponad rok temu
@rtg_: Widziałem, promocja bardzo dobra, ale mam jednak małe opory przed zamawianiem sprzętu z za granicy. Obecnie czekam na black friday i zobaczę czy uda się trafić na coś fajnego.
@rtg_: Ale chciałbym to jednak mieć, sam tego problemu z szarpaniem nie zauważam, ale może jak kupię lepszą kartę, która będzie generowała 100+ FPS będę tego żałował. Monitor już kupiony, więc nie będę zamieniał go na droższy z G-Sync.
@rtg_: Wiadomo, że monitor i tak wyświetli tylko 75, ale z tego co rozumiem problemy z rwaniem pojawiają się wtedy kiedy karta produkuje klatki za szybko w stosunku do wyświetlenia monitora, teraz pewnie jest ok, bo nie przekraczam raczej tych 75, ale zastanawiam się co będzie z kartką, która będzie utrzymywała te 75 i często je przekraczała.
@rtg_: Wiem o tym, że trzeba wtedy zablokować kartę na 75. Ogólnie oglądam wszystko związane z tym tematem i im więcej się dowiaduję, tym mniej wiem i rozumiem z tego wszystkiego.
@FireDash: tak wiec nie bedzie przekraczala 75. jedyna roznica bedzie jak fpsy spadna ponizej 75fps - skoro monitor jest 75hz, to dla amd do tych 40fps nie bedzie roznicy, dla nvidii bedzie widac roznice
@rtg_: Bo np. jeśli zablokuję kartę na 75, czyli tyle co ma monitor, to nie zlikwiduje to też rwania obrazu?


@FireDash: zlikwiduje, ale dla nvidii bedziesz musiec ustawic vsync