Wpis z mikrobloga

@zgrassman: Na czystym androidzie powinna Ci lepiej trzymać bo nie ma syfu żadnego. Aktualnie mam mi a1 i ogólnie jestem zadowolony, tak z 4.5h sot wyciągnę. Co do bestceny spotkałem się z opiniami że tam masz gwarancję sklepu, tzn. jak coś Ci się zepsuje to sami Ci będą grzebać w telefonie. Ogólnie trochę jestem z tą branżą związany, nie wiem jak duże markety jak mediamarkt itp. ale mniejsze sklepy same Ci
@zgrassman: Jak nie grasz na smartfonie to RN5 ze względu na baterie - intensywnie użytkowany wystarcza na 1.5-2 dni, przy mniejszym użyciu nawet do 3 dni pociągnie. Aparat można poprawić gcamem. Procesor, poza GPU, to właściwie to samo co w MiA2, tylko takty nieco mniejsze, ale dzięki temu jest oszczędniejszy
@marecki22: a szybkość korzystania z aplikacji, i prędkość otwierania nie będzie się różnić od mi a2? jeśli chodzi o gry to jak gram to zazwyczaj w jakieś proste 2d z pikselową grafiką lub coś w ten deseń
@zgrassman: różnica będzie marginalna, bo przy tak wydajnym procesorze (obydwa 4x a53 + 4x a73 HMP) znacznie większy wpływ na szybkość otwierania aplikacji ma typ storage. Zarówno MiA2 jak i RN5 korzystają z wolnego emmc5, które organicza CPU. Żeby było naprawdę szybko musiałbyś kupić coś z UFS czyli najtaniej Pocophone F1

tak btw. procek z RN5 można z łatwością podkręcić do taktów snapa 660, a nawet dużo ponad :) Ale to