Wpis z mikrobloga

Hey, jako, ze lubie analizowac graczy i probowac rozne karty w grze, wiec postanowilem zrobic kilka wpisow z malymi recenzjami kart, ktorymi przyszlo mi grac do tej pory w tej edycji FUT. Z jednej strony robie to glownie dla siebie i podejrzewam, ze te wpisy zagina wsrod pytan o to czy brac coisny czy paczki z drugiej fajnie gdyby choc kilku osobom to pomoglo czy przekonalo by dac szanse danej karcie. Oceny sa mocno subiektywne i maja bardzo luzny charakter, mam swiadomosc, ze komus innemu karta mogla lezec zupelnie inaczej i chetnie o tym poslucham.

W przyszlosci postaram sie robic dwie karty we wpisie rozniace sie pomiedzy soba cenami (Eko tier - do 10k monet, Mid tier 10k-100k, High tier 100k+) oraz pozycjami.

Kazda karta ktora opisuje rozegralem conajmnije 35 meczow w DR/WL.

Na poczatek jedna karta Dries Mertens (mid tier - 70k PS4 / 60k Xbox / 80k PC)
Mertens jest jedna z moich ulubionych kart od fify 18 i jak co roku gdy systematycznie ulepszam sklad ciezko mi sie go pozbyc, gdyz za relatywnie niska cene oferuje mnostwo dobrego w ataku. Strzal finezyjny w tym roku jest jeszcze mocniejszy niz kiedykolwiek, Mertens z finesse shot trait, 86 finishing jest jedna z lepszych kart w swoje klasie. Jesli lubisz kiwac w tej grze to musisz miec Mertensa w skladzie (przynajmniej dopoki nie stac Cie na Neymara), dorownuja mu A. Gomez, Douglas Costa czy F. Anderson, ale w innych statystykach ustepuja belgowi. Dries jest fantastyczna karta tak dlugo jak jestes w stanie niwelowac jego dwa najwieksze minusy w grze, czyli sila i brak atrybutow gry glowa. Jezeli chodzi o sile to kazdy zawodnik na boisku bedzie w stanie go przepchnac i jesli dopuscisz do sytuacji by zawodnik zblizyl sie wystarczajaco blisko to pilka stracona, jesli chodzi o glowki, to zdarzalo mi sie nim strzelac w ten sposob bramki, ale raczej nie jest to zawodnik, ktorego chcialbys widziec jako adresta Twojej wrzutki.

Podsumowujac: Mertens to karta, ktora daje namiastke tego jak sie drybluje czy strzela kartami z najwyzszej polki, co wiecej bez kompleksow dostarcza bramek i asysty az do momentu az nas stac na te karty za 400k+

Wyrozniajace sie pozytywy:
- Finesse shot trait
- Statystyki dotyczace drybling, kazda zblizona lub przewyzszajaca 90
- 4WF
- 95 Przyszpieszenie

Wyrozniajace sie negatywy:
- Sila 42
- 169cm wzrostu / 60 skocznosc / glowki 35.

Jak latwo go wpasowac do skladu w skali od 1 do 5? (Zakladajac, ze nie gramy cala Serie A)

4/5 - Dries posiada kilka popularnych strong linkow wsrod grywalnych kart (Allan, Hamsik, Insigne, Koulibaly, Nainggolan), oprocz tego soft link z kilkoma graczami z BPL (Hazard, Lukaku, Dembele).

Pozycja:

Najlepsza: CAM / ST (w parze z innym wysokim napastnikiem).
Umiarkowana: Skrzydlowy / Boczny CAM
Unikalbym: ST w formacji z jedynym ST.

Koncowa ocena 8/10.

#fut
źródło: comment_NSu0CtUBzmbKi2zfDEedEXDvJbxtOxAK.jpg
  • 12
@prodigi: Mertens jest u mnie praktycznie od początku przygody z Fifa 19 i jest świetnym zawodnikiem. U mnie gra jako jeden z dwóch ST obok Mandzukica. Na CAM się u mnie nie do końca sprawdza właśnie z tego powodu że jest słaby fizycznie i łatwo go przepychają. Gość się wszędzie wciśnie, dostawi nogę, a czasem nawet i głowę.
@prodigi: Fajny opis, oby takich więcej. Niestety Mertens u mnie odpada ze względu na warunki fizyczne - w tym roku na razie na ŚPO gra u mnie Hamsik - który może też nie jest jakimś bardzo potężnym zawodnikiem, ale radzi sobie z główkowaniem całkiem nieźle, a dodatkowo potrafi coś w obronie. A dryblingu jeszcze nie opanowałem na tyle, żeby umiejętności w tym zakresie były jakieś kluczowe dla mnie.

Na jakim poziomie