Wpis z mikrobloga

Motomirki przymierzam się do kupna samochodu, więc może mi coś podpowiecie:
- budżet ~15~20 tys.
- najlepiej kombi
- benzyna + lpg, do diesli jestem mocno uprzedzony po przebojach ze służbowymi samochodami
- jestem wysoki, więc fajnie by było w końcu jakoś komfortowo usiąść za kierownicą i dodatkowo żeby ktoś kto siedzi za mną też miał trochę miejsca.

#kupautozmikro #samochody
  • 6
@GEOGINSASR Passat b5 1.8t polift- ma wszystko co chcesz i jeszcze trochę, silnik prosty i znany, że kazdy mechanik z mniej niż 5‰ we krwi ci go ogarnie. Auta od żółtych #!$%@? ruda i trzeva trafić na znawcę mechanika, może jakieś stare francuzy albo mondeo ale one gniły.
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@GEOGINSASR: zdecydowanie E39 530i/540i - mam obydwa w LPG w touringu, spalanie 13-15l oraz 17-21l (gdzie ja jeżdżę raczej dynamicznie). Dobra moc, wygoda, komfort, cicho w środku, prowadzi się genialnie, można wchodzić w zakręty 30-50km/h szybciej niż innymi samochodami a przy okazji jechać stale 200-230km/h po autostradzie i nie czuć zmęczenia i szumu (dobrze wyciszone).

Do 20k zł kupisz spokojnie dobry touring, z tyłu poduchy więc możesz zapakować teściową i nagrobek
@GEOGINSASR Saab 9-3 z silnikiem 2.0t lub T idealnie współpracuje z LPG do tego turbo więc jest i moc ! W środku fajne wyposażenie, idealna pozycja za kierownicą połączona z ergonomia, miejsca z tyłu sporo i co ważne występuje w kombi. Na koniec warto wspomnieć o ponadczasowej linia nadwozia i wyroznianie się na tle innych aut w tym segmencie :-)
@GEOGINSASR: Może Volvo V50 2.0 136KM Diesel? Buda od Volvo, ale podwozie i zawieszenie od Forda, a silnik trwały od grupy PSA, więc ogólnie części i utrzymanie powinny być tanie. Sam od dłuższego czasu rozważam tę opcję.
@GEOGINSASR: tez sie zastanawiam nad autem o tych parametrach, takze daj znac jak cos znajdziesz. Volvo V50 ciekawie wyglada, jak tez Toyota Avensis ale do niej to by trzeba troche dolozyc zeby auto bylo z rozsadnego rocznika np 2009.