Wpis z mikrobloga

Jestem stosunkowo świeży w Magicu i potrzebuję wyjaśnienia, dlaczego stało się to co się stało. Przeciwnik miał Pet Collectora, dograł Elvish Clancallerkę, a Pet Collector dostał couter +1/+1. Ja zagrałem Goblin Chainwhirlera i jego umiejętność zabiła obie kreatury. Dlaczego? Najpierw zabiło Clancallerkę, a Pet Collector stracił couterek i stał się kreaturą 1/1? Długo gram w Hearthstone i tam tak to nie działa, dlatego może to być dla mnie mało intuicyjne. Jeżeli jest tak jak się domyślam to czy kolejność zagrania kreatur przez przeciwnika miała znaczenie?

#mtgarena #mtg
pauleta19 - Jestem stosunkowo świeży w Magicu i potrzebuję wyjaśnienia, dlaczego stał...

źródło: comment_3UqB7PWknbQVr6JG9ysURJBzyIYarUuA.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@pauleta19: Odpowiedź jest prosta, mechanika w Hearthstone jest #!$%@? :). Na poważnie, MtG liczy ci wartość bezwzględną życia, i jak ta spada do 0 to krit schodzi. W Hearthstonie zdarza się, że przy buffach zadawane obrażenia zawierają się w schodzących dopałkach, przez co np Konsekracja nie zabijała Bluegillów z dwoma murlock warleaderami przed nerfem, nawet jak warleadery spadały do grobu, bo obrażenia wchodziły w zdejmowane przez grę +2 do życia
  • Odpowiedz