Wpis z mikrobloga

Czołem mireczki, mam takie pytanko, studiuję dziennie informatykę(pierwszy rok) i uwielbiam programować, napisałem kilka troszkę większych projektów w C, bardzo lubię PHP i też napisałem w wakacje prosty sklep z obsługą SQL w ramach treningu. Cały czas doszkalam się, kursy na udemy, konkretna literatura i coś tam sobie piszę w wolnym czasie.
Do sedna - potrzebuję sobie dorobić coś na boku, ale nie za bardzo wiem jak. Czy jest jakaś opcja online? Jakieś zlecenia, cokolwiek, chciałbym robić cokolwiek - po godzinach - związanego z programowaniem co może przynieść mi jakieś pieniążki.
Nie oczekuję żadnych konkretnych odpowiedzi, może jakieś wskazówki albo porady od dobrych duszyczek.
Pozdrawiam wszystkich w ten chłodny poranek ( ͡ ͜ʖ ͡)
#programowanie
  • 5
@kupiec_korzenny: Zawsze możesz iść do pracy. ;-)

Jeśli chodzi o zlecenia na zasadzie freelancera, to bez doświadczenia komercyjnego raczej nie ma sensu. Kto by chciał zlecić pracę komuś kto będzie to robił pierwszy raz.
Do tego w tych czasach konkurujesz z innymi studentami i hindusami za stawki na poziomie połowy najniższej krajowej.
@kupiec_korzenny: Jak przez jakiś czas będziesz polować na okazję, to może coś znajdziesz.

Czasami na grupach facebookowych widywałem ogłoszenia na zatrudnienie kogoś "do pomocy" w PHP. Czyli ktoś jest freelancerem, ma klientów i sam już nie wyrabia z projektami. To byłaby idealna okazja.