Wpis z mikrobloga

@VeleiN: a, plec spoleczna. Zasadniczo sposob ekspresji. Znasz te teksty "hyhy meskich nie bylo", " chciałam sie poczuc kobieco", "ale zarosty sa meskie". To wszystko odniesienia wlasnie do reprezentacji plci. X jest meskie, y kobiece. To jest płeć spoleczna, to za jaką sie przedstawiasz, gender. Wazne zagadnienie kultury

Przy czym ja kompletnie nie jestem fanem aquagenderow i innych genderfluidow
  • Odpowiedz
Przy czym ja kompletnie nie jestem fanem aquagenderow i innych genderfluidow


@Naxster: I tu należy zaznaczyć czytającym to prawaczkom, że nikt nie każe nikomu być ich fanem. Nie można po prostu mówić, że "są #!$%@?", "powinno się ich gazować", "z nimi to do Tworek" itd.

To jest banalne, trzeba po prostu do tego dojrzeć.
  • Odpowiedz
@Naxster: ludzie to mają problemy... rozumiem że to taka subkultura dla płci xD
Kiedyś były drechy i skiny, dziś w modzie jest bycie nonbinary cis female with małe organs, bit raising money for operation in thailand??
  • Odpowiedz
@bayonetta112: nie nazywaj tego płciami, bo płcie są dwie główne, okazjonalnie w wyniku mutacji zdarzy się supermężczyzna, czy superkobieta. To są jak już subkultury
  • Odpowiedz
@bayonetta112: to ciekawe bo na studiach biologicznych uczyli z gola innego. Rozumiem że jako o nauce ty mówisz o „gender studies”, albo o psychologii społecznej? XD
  • Odpowiedz
@VeleiN: tak, istnieje kierunk naukowy zwany gender studies. Ucza go na uniwersytetach. To jest oficjalna linia nauki. Jak chcesz sie klucic ze ziemia jest plaska albo sa tylko dwie plcie, ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bayonetta112: płcie są dwie i o płciach decyduje zestawienie chromosomów X i Y. Tego uczyli już w podstawówce powinnaś wiedzieć. Masz możliwości XX - kobieta, lub XY - mężczyzna. Bardzo rzadko zdążą się XXX - superkobieta, lub XYY - super mężczyzna.
To że tobie nie odpowiadają typowo damskie zachowania, tylko np pod wpływem wychowania ze starszymi braćmi masz typowo męskie cechy charaktery, to nie oznacza że nagle stałaś się mężczyzną. Ja
  • Odpowiedz
@VeleiN:

Gender is the range of characteristics pertaining to, and differentiating between, masculinity and femininity. Depending on the context, these characteristics may include biological sex (i.e. the state of being male, female or an intersex variation which may complicate sex assignment), sex-based social structures (including gender roles and other social roles), or gender identity. Some cultures have specific gender roles that can be considered distinct from male and female, such as
  • Odpowiedz
@bayonetta112: ja to wszystko wiem, ale gender to nie płeć. Nie zmieniajcie definicji, bo wprowadzacie zamieszanie. Płcie są dwie, ale „stan umysłu”, czy po prostu charakter może być różnorodny. Bo to właśnie tym jest. Indywidualny charakter.
  • Odpowiedz