Wpis z mikrobloga

@VonHautkopf: W wiekszych aglomeracjach to bedzie ciezko bo wszyscy tam chca zyc i pracowac. A jak gdzies na zadupiu to bedzie latwiej ale nadal ciezko bo nie bedziesz jedynym ktory chce zacisnac poslady aby pracowac.
  • Odpowiedz
@VonHautkopf: no oglnie nie polecam, 5 - 6 lat temu byl straszny boom na bhp, wszyscy na to szli bo 2kpln za 1 podpis i ona tez sie na to zlapala. kiedy spotkalem ja po latach powiedziala, ze rynek pracy bhp jest zabetonowany i bez znajomosci nie ma jak sie tam dostac. mowa o miescie 40k mieszkancow
  • Odpowiedz
  • 2
@VonHautkopf jak już pójdziesz to warto przed zakończeniem studiów załapać już się na jakiś staż czy praktyki żeby robić doświadczenie i kontakty na przyszłość, bo nie ma wiele ofert pracy dla BHP bez stażu, wszyscy chcą min tytuł specjalisty czyli rok doświadczenia
  • Odpowiedz
@VonHautkopf: Do 100 pracownikow nie ma koniecznosci zatrudniania behapowca na etat. Moze byc to juz pracownik ktory ma uprawnienia BHP. Wtedy mozna podzielic etat gdzie pol to slusarz a drugie pol to BHP. W praktyce jestes slusarzem i czasami cos porobisz z BHP ale zawsze to jakis pieniadz dodatkowy wpadnie. Tylko ze taka mozliwosc ma rowniez osoby po 3semestrach w szkole policealnej ktore czesto juz pracuja i u siebie w robocie
  • Odpowiedz
  • 1
@VonHautkopf ofert pracy za dużo nie ma, w tych mniejszych miastach może po 1 lub 2 ale w tych większych już więcej możliwości więc mając ten rok doświadczenia można wyjechać i coś fajnego ogarnąć
  • Odpowiedz
@VonHautkopf: bhp w gornictwie to strzelenie sobie w leb, zaklejanie czujnikow metanu itpna poziomie dziennym czy inne tego typu rzeczy

Jak nie czujesz sie w papierach to odpusc. U mnie na kierunku z 63 osob, w bhp pracuje 7.
  • Odpowiedz
@VonHautkopf:
No ogólnie niewiele osób pracuje w branży po studiach, z mojej grupy(>20os) na ostatnim semestrze, osoby pracujące w bhp można policzyć na palcach jednej ręki.

Jeżeli chodzi o prace to zależy jak leży, duzo od firmy w jakiej pracujesz i tez od ciebie.

Jeżel pracujesz w firmie ktora na w dupie BHP - jesteś traktowany jak szkodnik, na zasadzie - jest bo musi być, ale tez masz spokojną robote, robisz
  • Odpowiedz