Wpis z mikrobloga

Mircy, mam problem z telefonem. Mam słuchawki douszne #jbl T290 i telefon #xiaomi Redmi 5 Plus 4/64.

Do słuchania muzyki używam głównie #spotify ale audiobooki i podcasty przy pomocy PowerAmp (wersja Pro z Google Play). Wszystko pięknie działało do czasu. Przez cały dzień byłem bez zasięgu internetu, przez co PowerAmp mi się wyłączył na amen - ponieważ niemożliwe było zweryfikowanie licencji. Wtedy uruchomiłem wbudowaną aplikację do muzyki i pojawił się problem. Dźwięk jest straszny, tragiczny. Nie wiem, jak audiofile to nazywają, ale to jak jakieś zwarcie przy słuchawkach, albo puszczenie przez przester gitarowy. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Problem pojawia się wyłącznie przy wpiętych słuchawkach. Na głośniku wszystko gra.

W końcu wrócił internet. PowerAmp zweryfikował licencję, Spotify też zadziałało. Niestety, problem nie zniknął. Dźwięk jest taki, że nie da się go słuchać. Wymyśliłem sobie, że może to wina słuchawek - mogło się coś spalić.
Błąd. Słuchawki działają idealnie pod drugim telefonem (Xiaomi Redmi Note 2) i pod PC. Próbowałem też dwóch par innych słuchawek (jakieś śmieszne Mad Bull z podświetleniem RGB i jeszcze gorsze Sony MDR-ZX110), ale problem nie znika.

Odinstalowałem PowerAmp i Spotify, przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych. Bez skutku. Jakieś pomysły?

#telefony #smartfon #xiaomi #audio #pytanie
  • 2
@hmmchrap: Próbowałem wszystkiego, nawet sprężarką. Zaniosłem do sklepu na gwarancję, nie przyjęli, bo niby gniazdo uszkodzone z mojej winy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przynajmniej znalazłem pretekst do kupienia fajnych słuchawek bluetooth. ( ͡º ͜ʖ͡º)