Wpis z mikrobloga

Pozdro z pociagu relacji Shanghai - Guangzhou. Wysiadam jutro rano w Shenzhen i wale przez rzeke do Hong Kongu. Pierwszy raz poza Chinami od 2015... Wycieczka bedzie trwac 10h34m, odleglosc okolo 1450km. Druga klasa czyli twarde spiace (hardsleeper). Wlasnie dostalem swoj przydzial zywnosciowy (jest w cenie biletu). Jakas bula niewiadomego pochodzenia, mleko sojowe, dwa muffiny, kawalek wolowiny, kiszonka, groszek, rodzynki i jeden Lipton. Czas na degustacje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#shanghai #chiny #podroze #ciekawostki
t.....e - Pozdro z pociagu relacji Shanghai - Guangzhou. Wysiadam jutro rano w Shenzh...

źródło: comment_P8fbW2CEpZJVrBvZrMXVDVHJaHwBlEPN.jpg

Pobierz
  • 8
@cowboysfromhell: wolam juz teraz :D
@kotbehemoth: dzieki! Ostatnio jak robilem taka trase to dali zarcie tylko troche mniej z tego co pamietam. Sierpien 2015.
@heiidi: bilet 760RMB albo 850RMB (zalezy czy gorna czy dolna miejscowka). Tanszy jest siedzacy za jakies 560, albo miekki spiacy za 1400 czy.cos. @fan_comy: Twardy spiacy jest bardzo ok. Polecam.

Z kolejnych ciekawostek to lozko jest dlugie, na moje oko ze 2m, czyli porzadny
@heeidi: Za 250 to jedziesz ponad 18h na twardym siedzacym... Wiec tak srednio bym powiedzial... ale co kto lubi. Ja wole doplacic bo i tak jezdze do HK raz na ruski rok ostatnio. Widze, ze sie uczysz chinskiego, w PL czy tutaj? Albo jeszcze gdzies indziej?
@twojstarywykopuje: chodziło mi o tę cenę za hardsleepera i bardzo podobną długość czasową, trasę prawie identyczna robiłam co trzy miesiące akurat ;) uczyłam się chińskiego sama przez plus minus 2 lata plus starałam się też ogarniać na miejscu