Wpis z mikrobloga

No cześć @m__b @a__s i inni, o których nie pamiętam.

Czy moglibyście w obecnej erze postprawdy pokusić się o to, by na wypokie powstał jakiś fake news alert? Weźmy sobie takie znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4612917/prawy-prosty-rozwiazal-problem-agresywnego-imigranta-policjantki-staly-bezradnie/

i komentarz użytkownika @ksab

To nie jest imigrant z Niemiec, a turysta z Portugalii, nie molestował nikogo w lokalu, ale skradziono mu telefon, policjantki nie zostały wezwane przez właściciela lokalu, a przez okradzionego, akcja nie działa się w Niemczech, a w Austrii. No i 5 duplikat.


Ja wiem, że real shiet to znaleziska o Fame MMA i innych internetowych patologiach gdzie reagujecie z prędkością światła, ale może kiedyś zajęlibyście się takim mało istotnym problemem? Z góry dzięks, pozdro 600.

#wykop #postprawda #neuropa #4konserwy
  • 17
  • Odpowiedz
@mq1: Mnie to już nawet się nie chce ryja strzępić. Dodałem na czarnolisto tę domenę, jak i kilka innych prawackich tub propagandowych. Niech się dalej liżą wzajemnie po jajkach.
  • Odpowiedz
by na wypokie powstał jakiś fake news alert?


@mq1: Przy wielu zakopach za informację nieprawdziwą, automat dokleja w znalezisku żółtą ramkę sugerującą zachowanie czujności. Ale jak rozumiem, nie o takie działania Ci chodzi? :-)
  • Odpowiedz
@mq1: Nic z tym nie zrobią. Brak im mocy przerobowych (w kontekście moderacji), zasłonią się tym że "przecież nie mają ani obowiązku ani nawet specjalnej możliwości sprawdzania prawdziwości tysięcy znalezisk" + boją się kolejnych afer zbożowych, sam wiesz jak to się skończy - wytną parę fejków z głównej i zaraz będzie ryk na pół wykopu, że moderacja manipuluje i walczy z prawdą.

Z fejkami użerać muszą się użytkownicy, a to walka
  • Odpowiedz
  • 12
@a__s Użytkownikom Wypoku co często, np. 3 razy w ciągu pół roku, takie info fejkowe publikują i trafia ono na główną doklejać odpowiednie info, a może wręcz blokować możliwość dodawania ich znalezisk na główną.
  • Odpowiedz
Ale jak rozumiem, nie o takie działania Ci chodzi? :-)

@a__s: Mi chodzi o rozwiązanie, które działa. Mając w mieście patologiczną dzielnicę, służby nie stawiają tam tabliczki "Uwaga, tu jest niebezpiecznie i nie radzimy chodzić po zmroku" tylko zwiększają patrole i próbują rozbić najniebezpieczniejsze ogniska.

Patrząc na to, że pomimo "doklejonej przez automat żółtej ramki" (XD) liczba wykopów rosła lawinowo, mam prawo stwierdzić, że to rozwiązanie guzik daje.

:-)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@steemm: Informacje na czerwono zwykle oznaczają, że dane znalezisko zostało ukryte i nie jest już pokazywane, niezależnie czy jest na głównej czy w wykopalisku. Taka cenzura ze strony wykopu. Informacje na żółto nie powodują, że znalezisko jest ukrywane.
  • Odpowiedz
Patrząc na to, że pomimo "doklejonej przez automat żółtej ramki" (XD) liczba wykopów rosła lawinowo, mam prawo stwierdzić, że to rozwiązanie guzik daje.


@mq1: Tak na szybko - pojawia się ramka "wielu użytkowników uznało że info nieprawdziwe" - waga wykopu zmniejszona o 3, waga zakopu zwiększona o 2. Pojawia się ramka "oficjalna" (w sensie - dodana przez modka) - usunięcie znaleziska z głównej, tygodniowy ban dla użytkownika wrzucającego dane znalezisko, bez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tak na szybko - pojawia się ramka "wielu użytkowników uznało że info nieprawdziwe" - waga wykopu zmniejszona o 3, waga zakopu zwiększona o 2.

@mnik1: Skąd taka informacja? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz