Wpis z mikrobloga

Wie ktoś jak się teraz wyłącza zapisywanie ostatnich wyszukań w Google na mobilnej wersji strony (Opera na Androida)?

Wyczyściły mi się ciasteczka i okazało się, że parę dni temu Google coś pozmieniało i tak jak kiedyś wystarczyło przejść do ustawień i zaznaczyć dwie opcje "Nie zapisuj historii wyszukiwania" oraz "Nie zapisuj historii lokalizacji" i wszystko było git tak teraz nie ma tej pierwszej opcji (zamiast tego jakaś "Moja aktywność" z wymaganym logowaniem na Konto Google).

Jak się wejdzie w historię zamiast w ustawienia to tam też jest jakaś super usługa do wyłączenia, ale to zupełnie nic nie daje i po kliknięciu w pole wyszukiwarki nadal wyskakuje mi śmietnik tego co ostatnio wyszukiwałem.

Próby wyłączenia tego z poziomu konta też zawiodły a odhaczenie wszystkich opcji powoduje tylko, że historia nie zapisuje się na koncie, przeglądarka dalej ją pamięta.

Na PC albo po ustawieniu trybu komputera w przeglądarce na telefonie problem nie występuje. Żebym wiedział to bym nie usuwał tych ciasteczek i nie musiał się z tym teraz bawić...

#google #opera #pomocy