Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim Mirkom i Mirabelkom. Mam pytanie kupiłem sobie 2 ksiazki z tej nowszej wersji HP bo ostatni raz czytałem to dawno temu a chciałem mieć swoje. Teraz pytanie: podobno jest to wydanie zmienione w jaki sposób jest zmienione i czy treść jest taka sama. Ale okładki to fajne. #harrypotter #ksiazki #ksiazkiboners #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
t.....0 - Cześć wszystkim Mirkom i Mirabelkom. Mam pytanie kupiłem sobie 2 ksiazki z ...

źródło: comment_9pvcml6U8W6hYxbhtrGhjEmLto2erEZ9.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@tg1310 wgl to przy okazji zachodzilem do empiku ale wszędzie #!$%@? uwalone jakimś syfem albo zganiecione po 1 ms udało mi się znaleźć w dobrym stanie w Starogardzie Gdańskim
  • Odpowiedz
@tg1310 o, okay. W sumie ja do tego podchodzę trochę kolekcjonersko, aczkolwiek mnie same w sobie podobają się. Czekam i czekam na kolejne tomy, ale tempo nieco spadło. :-D
  • Odpowiedz
to wydanie zmienione w jaki sposób jest zmienione


@tg1310: w oryginalnych książkach było kilka błędów logicznych/tłumaczeniowych np. jakaś postać z którą gada Harry czy ktoś inny był Krukonem, a w następnym rozdziale ta sama postać jej już Puchonem. Tak samo trochę nieścisłości zostało wyeliminowanych przez tłumacza/autorkę. Np. w pierwszej części HP Hagrid w tłumaczeniu polskim mówi o motorze pożyczonym od Syriusza Czarnego. W wersji poprawionej nie tłumaczono już nazwiska - jest
  • Odpowiedz