Wpis z mikrobloga

Witam. Mam taki problem.
Robię remont kuchni i będę miał meble ustawione inaczej niż dotychczas. Mniej więcej coś jak w tym planerze.
Na tej ścianie są już rozmieszczone dwa gniazdka (na czerwono). Jedno do zmywarki plus listwy na meblach, drugie pod płytę indukcyjną z kablem 4mm. Problem jest taki, że nie wiem jak podłączyć okap i piekarnik. Ostatni mebel to słupek przysunięty do samej ściany. Czy za piekarnikiem będzie na tyle miejsca, żeby schować tam kontakt i podłączyć jednocześnie okap i piekarnik? Może lepiej zrobić w widocznym miejscu bliżej sufitu między słupkiem, a okapem.
Niby taka pierdoła, a za cholerę nie wiem jak to zrobić, a co fachowiec to inna rada...
Proszę o pomoc.

#remontujzwykopem #remont #remontzmirko
Barder - Witam. Mam taki problem.
Robię remont kuchni i będę miał meble ustawione in...

źródło: comment_kwGdsuVarMKZZwVgQoGrYL2GLdIIJstB.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Barder: U mnie gniazdko jest za mikrofalą (mikrofala i piekarnik są nad sobą. Możesz też zrobić gniazdko w szafce nad lub pod piekarnikiem (zwłaszcza że pod piekarnikiem masz szufladę i brak kawałka tyłu nie zrobi Tobie różnicy). Do okapu najlepiej wyprowadzić kabel (niekoniecznie gniazdko) gdzieś za tą rurą maskującą - nie wyobrażam sobie że będziesz miał chamsko pociągnięty kabel na wierzchu od tego słupka do okapu.
  • Odpowiedz
@jarzyn123: Jest to jakaś myśl z ukrytym kablem. Jak nie będę łączył piekarnika z okapem to faktycznie powstaje więcej opcji jak łatwiej ogarnąć sam piekarnik. Dzięki za odpowiedź
  • Odpowiedz
  • 0
@Barder dokładnie tak, zrobić wypust kablowy, tylko na takiej wysokości aby ładnie okap zakryl. Przemyśl jeszcze gniazdka nad blatem i zasilanie oświetlenia nad blatowego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Barder: tak po za tym ten projekt jest słaby. Płyta tak blisko słupka jest niepraktyczna bo zawezasz sobie manewrowość i zawsze ten słupek będzie brudny. Do tego między płyta a zlewem masz tak mało miejsca że podczas gotowania nie ma jak czegoś postawić. Wygląda ładnie ale jest źle zaprojektowane.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@BajerOp to jest tylko projekt podgladowy w celu zwizualizowania problemu. W rzeczywistosci odleglosci sa nieco inne plus z prawej strony zlewu ma być ociekacz. Pozdrawiam
  • Odpowiedz