Wpis z mikrobloga

Dopiero kilka dni temu skazano 3 mężczyzn za pobicie pracujących w PL Białorusinów, a już mamy kolejny incydent.
Odnoszę wrażenie, że przypadków agresji wobec Białorusinów jest nagłosnionych stosunkowo dużo gdy się weźmie ich liczbe w PL i zestawi z ilością Ukraińców i ataków na nich. Być może jest tak jak niektórzy sugerowali, że Ukraińcy części ataków nie zgłaszają.

Dwóch mężczyzn zaatakowało obywatela Białorusi - dostawcę pizzy. Zaczęło się od tego, że najpierw przywiózł im posiłek bez sosów, a kiedy je dowiózł, dwaj mieszkańcy Gdańska zaczęli go szarpać i ubliżać mu w związku z jego pochodzeniem. Policja zakwalifikowała to jako przestępstwo motywowane nienawiścią na tle narodowościowym


cały tekst

#bialorus #ukraina
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Akurat do Białorusinów nic nie mam oni przynajmniej nie żądają żebyśmy im oddali Białystok czy Olsztyn. A Ci troglodyci z Ukrainy to wszyscy jak jeden mąż mówią że Chełm i Przemyśl to ich miasta


@LucaBrasi_sleeps-with-the-fishes: Kto na Ukrainie żąda oddania tych miast? Wszyscy czy margines marginesu?
Na Białorusi również istnieje przekonanie, że Białystok niesprawiedliwie oddano Polakom. Na patriotycznych grupach jest to przypominane co jakiś czas. Sa też mapki z Białorusia
szurszur - > Akurat do Białorusinów nic nie mam oni przynajmniej nie żądają żebyśmy i...

źródło: comment_sbYIV5CoN8IHrQ3LWvZOZ1hHQklJHlvp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@LucaBrasi_sleeps-with-the-fishes: Tak i jest. U nas takie podlane sentymentalizmem resentymenty też się w internecie znajdzie i odbieraniem miast przez Polaków jeszcze bardziej straszą Ukrainców i Białorusinów niż nas nimi. Ale gdyby to było podejmowane przez jakieś publiczne osoby czy środowiska trzeba reagować.
  • Odpowiedz
@szurszur: A po co nam Lwów czy Grodno to już nie są te miasta które były przed wojną.
Ile ludzi wywieziono czy wymordowano.

Moje miasto liczyło przed wojną ponad 220 000 mieszkańców a po wojnie i wywózce żydów ostało się niecałe 70 000.

Mój dziadek pochodził z Białorusi mieli potężne gospodarkę kawał ziemi. Uratowani przed NKWD przez sąsiadów którzy byli Białorusinami bo wiadomo co robili z kułakami. I dziadek już
  • Odpowiedz