Wpis z mikrobloga

@cieliczka: trochę dorabianie ideologii do pewnej korelacji.
Powiedział bym ze porównywalne z niektórymi bezmózgimi feministkami ;)

Otóż na starcie trzeba rozróżnić korelacje z przyczynowością. To nie to samo.

Tak jak wyjdzie korelacja mocno ujemna miedzy długością stopy a długością włosów(im stopa większa tym krotsze włosy). Tłumaczyć chyba
  • Odpowiedz
@LowcaG: Czytałeś artykuł? Kontrolowano inne czynniki, które w teorii nauk społecznych mogłyby wpływać na taką korelację. Ja byłem powściągliwy w swoich ocenach ale już kilku niezłych statystyków doszukuje się tu przyczynowości ze względu na dobre kontrolowanie innych czynników.
  • Odpowiedz
Czytałeś artykuł?


@cieliczka: Czytałem, jednak to dalej nic nie zmienia, dalej ilość gender koreluje z PKB per capita i dale, więc aby uzyskać sensowne wyniki trzeba w ramach jednego kraju kultury, wydzielić mniej/więcej gender i te cechy.

Jednak.
Korelacja
  • Odpowiedz
@LowcaG: Ci statystycy to są profesorowie nauk społecznych czołowych uniwersytetów a to znaczy, że znają też teorię i taki jest cel artykułów tego typu - weryfikowanie związków przyczynowych (hipotez), która dana teoria zakłada na podstawie analiz niestatystycznych (dedukcji, indukcji, obserwacji). Poziom jakości weryfikacji takich teorii (hipotez) zależy od poziomu analizy statystycznej. Oczywiście nic nigdy nie da wyniku na 100% ale takie czasopisma jak Science (obok Nature najbardziej prestiżowe z poziomem
  • Odpowiedz
@cieliczka: i na koniec, wystarczy spojrzeć na te wykresy i w tekście mówią wprost że PKB per capita mocnoe koreluje

Czyli przyczyny jeśli już dopatrywał bym się w bogactwie.
Wiec mój wniosek jest taki, że tylko odpowiednicy (Tylko z drugiej strony) debilnych feministek dorabiają ideologie o jakimś zaburzeniu narracji.
A feministki pewnie by argumentowały odwrotnie tak jak pisłem wyżej. "im więcej gender tym jesteśmy bogatsi ;) , im więcej gender tym kobiety mogą być
L.....G - @cieliczka: i na koniec, wystarczy spojrzeć na te wykresy i w tekście mówią...

źródło: comment_tvxx7efrZchwb44AaGwIjJtg35toglsr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cieliczka: ok, tracimy czas (dosłownie), masz swoją wizję masz prawo do tego, masz prawo myśleć co chcesz, ja nie jestem wojownikiem prawdy z żadnej strony więc nie mam zamiaru do niczego Cię przekonywać, ot lubię czasem pogadać o liczbach.

PS.
Miało być ad verecundiam :) sorry.
Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
Gender powoduje pogłębienie różnić między mężczyznami i kobietami


@cieliczka: tak mnie jeszcze naszło. Odnośnie przyczynowości. Bo Ty napisałeś pogłębianie różnic między płciami brmzi groźnie i w ogóle.

A jak byś napisał.
Dzięki gender kobiety są bardziej, pro społeczne, altruistyczne, pozytywne i bardziej ufają. to w zasadzie powinieneś być za
  • Odpowiedz