Wpis z mikrobloga

Mirki, dawno nie mialem na cos takiej zajawki. Postanowilem sobie zrobic aplikacje, nie majac nigdy do czynienia z programowaniem. Przez ostatnie 2 tyg siedze i ogladam tutoriale z javy i android studio. Udalo sie nawet zrobic prosta apke.
Powaznie zastanawiam sie nad przebranzowieniem, mimo 30lat na karku, a na pewno bede sie uczyl dalej poki mam na to czas.
Moze ktos poleci jeszcze jakies dobre tutoriale lub materialy do nauki?

#programowanie #java
  • 14
@entaroadun: a co Cię skłoniło do javy? Do tego Android studio. Moim zdaniem nie dość, że idziesz na głęboką wodę, to gdy Ci nie podpasi mobile to będziesz w punkcie startu (no prawie).

Ja na Twoim miejscu poznałbym najpierw HTML i CSS (css nie musisz być level master, ale aby ogarniać mniej więcej jak zrobić jakiegoś grida itd). Potem zabrałbym się za JavaScript.

Po zapoznaniu się z tym masz wiele możliwości,
@passage: już wyjaśniam co mnie skłoniło. Wpisałem w google "jak zrobić aplikację" i wyskoczył tutorial z android studio, gdzie kod pisany był w javie xD

Dzięki za porady, na pewno to przemyślę. Tylko nie chcę iść w web dev, chyba że sugerujesz iż lepiej trochę tego liznąć?

A jeżeli chodzi o czas to spoko, póki co traktuje to jako hobby i wieczorami się dokształcam.