Wpis z mikrobloga

  • 4
Siemano mam taki problem, chce uruchomić firmę która zajmuje się produkcją i sprzedażą oraz montażem płotów kutych za granicę, dokładnie do Niemiec. I kupując stal w Polsce muszę zapłacić vat, potem usługa cynkowania też płatność vat, dodatkowo malowanie proszkowe też trzeba zapłacić vat. I tu moje pytanie czy wystawiając fakturę klientowi zza granicy również muszę zapłacić vat? Ewentualnie do kogo zwrócić się z takimi pytaniem. #niemcy #firma #podatki
  • 9
  • Odpowiedz
@Viu93: Jeżeli klient bedzie posiadał firme z VAT EU to wystawiasz fakturę z stawka VAT „nie podlega” i zapisem o odwrotnym obciążeniu.

A VAT za koszty sobie zwrócisz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@RSGApps trochę słabo ogarniam te sprawy a to dość skomplikowane, mam nadzieję że księgowa będzie wstanie wyjaśnić mi to łopatologicznie. Bo z tego co zrozumiałem od Ciebie moje usługi będą tak średnio konkurencyjne, a jednak firm jest coś sporo w tej branży. Badając rynek wykonanie płotu wycenialem bardzo podobnie jak konkurecja.
  • Odpowiedz
@Viu93 Konkurencja spora ale do odważnych świat należy. Sprzedajac osobie prywatnej musisz naliczyc VAT. Możesz to zrobić w Polsce co jest wygodne lub zarejestrować się jako płatnik VAT w kraju w którym sprzedajesz.
Jeśli sprzedajesz przedsiębiorcom to stawka jest 0%.
Musisz spełnić tylko kilka drobnych wymogów.
Ogólnie to szczegółowe informacje znajdziesz po 5 minutach w Google. Mirko to nie jest odpowiednie miejsce na szukanie porad tego typu.
Polecam skorzystać z usług doradcy
  • Odpowiedz