Wpis z mikrobloga

mirasy, chciałem załozyc gaz w astrze h 1.6 xep ale pojawił się problem
- wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach to odczyt z komputera
- uboga mieszanka paliwa (współczynnik 1.5? tak wskazuje skaner)

ponadto z tego co odczułem wcześniej:

-nierówna praca silnika, dziwny dźwięk rury wydechowej jakby był uszkodzony tłumik
- muli przy przyspieszaniu
- szarpie przy zmianie biegów
- czuć drżenie kierownicy przy 2500 obrotów, przy większych ustępuje

Mechanik wskazuje na pompkę paliwa,
-sterownik wariuje i jest uszkodzony lub kable sterownika robią zwarcie
-egr do wymiany bądź zaślepienia

Właśnie od czego zacząć
wymiana sterownika
wymiana pompy paliwa
czyszczenie egr
wymiana cewki świec kabli
coś innego?
Dziękuję za sugestie i odpowiedzi, kupiłem uszkodzone auto bez konsultacji z mechanikiem i teraz próbuję to naprawić.
#motoryzacja #samochody
  • 8
  • Odpowiedz
1.6 xep


@kadet123: sprawdź jeszcze ile żłopie Ci oleju i jakie ma ciśnienie na cylindrach, bo może się okazać że może zabraknąć kasy którą miałeś na LPG na remont silnika. Poza tym silniki 1.6 XEP mają głowicę cyl.z popychaczami szklankowymi,czyli nie posiadają samoregulacji(1.4XEP posiada hydrauliczne)
Oczywiście problem nie wystąpi od razu,dopiero po około 40-50 tys.km
Objaw to spadek mocy,nierównomierna praca silnika na biegu jałowym,wypadanie zapłonów.
Jednym słowem do zrobienia zostaje głowica,a
  • Odpowiedz
@tomaszq: Ile km zrobiłeś przez te 3 lata? bo może więcej stała u mechanika niż jeździła xD Ty sprawdzasz i kontrolujesz ale 99% osób nie kontroluje luzów zaworowych w silnikach które tego wymagają, a ja w pracbaza wystawiam im potem pokaźne rachunki za regenerację. Ale dobrze przynajmniej interes się świetnie kręci.
  • Odpowiedz
@perun79 Chyba jakos 50-60. Jeżeli chodzi o usterki to raz zdechła cewka, dość popularna awaria w nich, a tak poza tym przy silniku się nic nie dzieje. Raz do roku kontrola luzów, w tym roku myślę że może będą jakieś szklanki już do wymiany.
Ale zgodzę się z Tobą, jest to trochę bardziej wymagający silnik pod kątem LPG i jeśli ktoś nie dba to niestety ta oszczędność wyjdzie bokiem
  • Odpowiedz