Wpis z mikrobloga

@Chudy_: "Za każdym razem kiedy zdecydujemy się wgrać film na serwer lub wstawić komentarz, YouTube będzie starał się zachęcić nas do zrezygnowania z przydomka na rzecz prawdziwego imienia i nazwiska."
@Lord_Blizzard:

Wtf :O idę to sprawdzić

Swoją drogą mam nadzieję, żeby podobnie nie zrobili z gmailem i telefonem komórkowym.

Można się wściec, jak przy co 5 zalogowanie wyskakuje mi dialog, żebym podał telefon dla własnego bezpieczeństwa :D
@mklj: Hey, this is important: We don't have a password recovery email address or phone number for your account. If you lose access, we may not be able to help you. Add info now | Dismiss

Znowu, chyba znajde sobie inną skrzynkę na spam...
@Shaki: Jedyny rozsądny sposób to mieć porządne hasło. No i jak niby podanie telefonu chroni cię przed włamem? Jak ktoś zdobędzie twoje hasło to i tak zdąży się zalogować i pobrać sobie wszystkie potrzebne dane.
@mklj: Nie bo jak podasz telefon to włączasz opcje żeby żądało ci hasła wysyłanego do ciebie smsem przy każdym zalogowaniu z nieznanego adresu IP - i nawet jak podpieprzą ci hasło trojanem czy łotever to nie zalogują się jesli nie mają twojego telefonu :)
@mklj: To wszystko dla twojego dobra!

@Shaki: No faktycznie, nagabywanie że masz podać prawdziwe imię i nazwisko przy każdym wysyłanym komentarzu to wcale nie jest zmuszanie... Poza tym poczekaj, aż wuchta wiary da się namówić i zmieni na prawdziwe. I potem będzie #!$%@?, że "czemu nie chcesz? Przecież wszyscy już tak mają"

@Chudy_: Nie, to nie jest rozwiązanie problemu.

@BadzLepszy: No rejczel.
@Shaki:

1- Jak ktoś zdobył twoje hasło, to najprowdopodbniej skompromitował twoją maszynę, w którym to przypadku nic ci nie pomoże, bo zamieni twój PC w router i zaloguję się z twojego IP.

2- Gógiel mnie męczy, żebym podał telefon, bo obawia się, że zapomnę swojego hasła.

Wszystko to powoduje, że dla mnie to jednak zaraza.
@Lord_Blizzard: a gdzie Ty tam widzisz problem :D? Zresztą możesz się podpisywać dalej pseudonimem, tylko dwuczłonowym.

Wybacz, ale zachowujesz się teraz jak typowy wykopowy fanatyczny poszukiwacz afer, których nie ma...
@mklj: E niekoniecznie, wysłać komuś trojana potrafi każdy debil, takie bardziej skomplikowane czynności już nie ;) Poza tym hasło może ci ktoś podpatrzeć jakiś "kolega" itp. nigdy nie wiadomo. Zawsze to zabezpieczenie telefonicznie to dodatkowa linia obrony, a w sumie gówno mnie obchodzi czy gugle mają mój numer ;)
@Shaki:

wysłać komuś trojana potrafi każdy debil, takie bardziej skomplikowane czynności już nie

Podejrzewam, że to jest standardowy moduł każdego szanującego się trojana. Ja o tym pomyślałem, a co dopiero programiści zajmujący się pisaniem wirusów na co dzień.

Poza tym hasło może ci ktoś podpatrzeć jakiś "kolega" itp. nigdy nie wiadomo.

Przecież haseł od dość dawna się nie wpisuje :P

Keepassx ftw.

a w sumie gówno mnie obchodzi czy gugle mają