Wpis z mikrobloga

#budownictwo #funduszeunijne #zabrze #wyborysamorzadowe2018 przy okazji #wakeboard

Bardzo ciekawe, a jednocześnie smutne, wideo znajomego, który został wydymany zarówno przez Generalnego Wykonawcę, jak i Zamawiającego w trakcie realizacji kontraktu w ramach projektu poprawy gospodarki wodno-ściekowej. Ciekawe czy służby Morawieckiego się zainteresują treścią filmu.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10156834825071563&id=742181562
  • 9
@UowcaTroli to ma umowę, zna prawo i wylewa się na FB zamiast iść do sądu? Sory ale troszkę to takie dziwne dla mnie. Nie mówię, że kłamie czy coś ale z dystansem podchodzę do takich spraw tuż przed wyborami.
@Ganwroth: On walczy przecież od 4-5 lat, bo to były roboty z poprzedniej puli środków z UE. Na swoim YT i FB pokazywał nagrania z udziałem urzędników. Na walkę w sądzie też trzeba mieć pieniądze.
Jeśli jesteś z Zabrza, to powinieneś kojarzyć szyld z Pawłowa.
@UowcaTroli swoją drogą pracuję z kolegą z Pawłowa i pamiętam jakie miał cyrki z firmą co tam robiła. Studzienek 5 na placu, to przy odbiorze nie odebrali roboty, rozwalali mu kostkę i płot i nie chcieli naprawić i nie miał zapewnionego dojazdu do posesji, więc te firemki też takie bez skazy nie były. Musiał latać po urzędach żeby szkody zostały naprawione.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ganwroth: Tam było kilku, jeśli nie kilkunastu, podwykonawców. Zna nazwę tej firmy i wie kto ponosił odpowiedzialność? Często jest tak, że GW jest niezorganizowany, zatrudnia niekompetentny personel i potem albo brakuje osoby podejmującej decyzje, albo decyzje są co chwilę zmieniane. :) W Zabrzu założenie w przetargu (wiem, bo startowałem, ale zajęliśmy drugie miejsce) było takie, że nie ma możliwości zatrudnić podwykonawców - zabezpieczenie zapłaty, którego wymagał Zamawiający, było niemożliwe do zrealizowania
@UowcaTroli tak była to firma drugiego pana wspomnianego w podlinkowanym przez Ciebie linku. Żeby nie było nikogo nie bronię, skoro zajęła się tym prokuratura to powinna sprawę wyjaśnić.