Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem przypisać wartość zmiennej, zależną od wartości innej zmiennej za pomocą switcha i potem dalej coś z nią robić, ale chyba da się tylko w "obrębie" switcha. Jest jakiś lepszy sposób żeby to zrobić? Proszę prostymi słowami bo miałem 2 lekcje z programowania dopiero c:

przykład:

switch (zmienna1)
{case 1: zmienna2 = "x"; break;
default: break;}
Console.WriteLine(zmienna2); <=== Nie da się

#programowanie #csharp
  • 15
@Wina_Segmentacji a ten operator nie odnosi się tylko do sytuacji true, false? nie do końca o to mi chodziło :/
Chodziło o to żeby nie pisać milion razy else if, bo wiem, że mogę to zrobić na ify
chodzi o to, że zmienna2 ma być zależna od wartości zmiennej1 i nie wiem jak to zrobić bez switcha xd


@jahey: A ile masz tych warunków? Daj kod najlepiej, żeby było wiadomo co dokładnie chcesz osiągnąć.
Wartości jest po 9 dla 4 różnych zmiennych. Kod jest generalnie taki jak tutaj tylko, ze jest więcej elementów.. jak bede w domu mogę podać całość. Generalnie chodzi o to, co w tym fragmencie. Ustalić wartość tych 4 zmiennych i zapisać je w jednym ciągu. Może zrobię to poprostu na else ify, tylko chciałem wiedzieć czy nie ma szybszego sposobu typu switch :D