Wpis z mikrobloga

Mireczki, jutro lecę z Warszawy do USA z międzylądowaniem na Londyn #heathrow. Problem w tym, że między planowanym lądowaniem samolotu z Warszawy a wylotem do USA mam dokładnie 70 minut i do tego muszę zrobić odprawę na miejscu (z jakiegoś powodu nie mogę jej zrobić online). Macie jakieś rady, żeby się nie zgubić, gdzie się od razu kierować, żeby zdążyć i takie tam? Pierwszy raz tak lecę i stres mocno ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#lotnisko #loty #samoloty #podroze #podrozujzwykopem
  • 14
@dodzik: Na Heathrow po wylądowaniu nie idziesz od razu do wyjścia tylko zostajesz w strefie gdzie są sklepy wolnocłowe itd. Patrzysz na monitorach gdzie jest Twój gate do odlotu do USA i idziesz tam. Bagaż nadasz w Warszawie od razu do końca (i dostaniesz karty pokładowe na oba loty), nie musisz sam go "przesiadać" w Londynie
@6182: bagaż mam tylko podręczny (mam 23kg limitu co w zupełności wystarczy). Ogólnie to mam loty dwiema różnymi liniami, tj z Warszawy do Londynu British airways a dalej American Airlines operowane przez BA. Mimo to będzie jedna karta?
@dodzik: No to idziesz w Waw na stanowisko Check-in BA i tam mówisz, że masz lot do USA z przesiadką. I tam dają Ci bilet na lot do Usa. W Londynie tak jak pisali, wychodzisz z samolotu, idziesz tranzytowym przejściem i patrzysz z której bramki leci twój lot do USA. Tak samo twój ewentualny bagaż, zostawiasz go w Waw a jak wszystko dobrze pójdzie to odbierzesz dopiero w USA.