Wpis z mikrobloga

@Revmir: Znam, to bzdura, poczytaj raczej Missesa, czy noblistę Friedmana. Przepraszam, nie mogę odpowiedzieć we wpisie, bo OP pożegnał mnie wyzwiskami i na czarno wylądowałem. Mam nadzieję, że zmądrzejesz, pamiętaj, ludzie nie walczą dla idei, jeśli już to o dobrobyt, dla siebie i dzieci, takie jest prawo natury, wszystko inne to głupota. Pozdrawiam.
  • 15
  • Odpowiedz
@Revmir: Wiesz, fajnie, też tak bym chciał, ale to nie działa, nie zadziałało pomimo 100 lat prób, więc chyba słabo to wygląda. Bądź realistą nie idealistą.
  • Odpowiedz
@Puter tylko że co nie zadziałało? Kapitalizm który do dzisiaj chociażby na śmierć głodową skazuje rocznie kilkanaście mln ludzi kiedy podaż pożywienia pokrywa światowe zapotrzebowanie.
  • Odpowiedz
@Revmir: To nie kapitalizm, widzisz jakieś niedobory jedzenia w Europie? Spójrz na Wenezuelę, kraj z największymi zasobami ropy na świecie. Przykro mi.
  • Odpowiedz
@Puter: To pierwszy filmik jak wpiszesz Wenezuela, nie szukałem, nie trzeba, naprawdę współczuję tym ludziom, nie chcę tego w Polsce...
  • Odpowiedz
@Puter: problemy gospodarki opartej na jednym surowcu. Kapitalizm zawiódł. Do kryzysu by nie doszło jeśli zastosowano by dywersyfikacje dochodów państwa i chociażby postawiono na protekcjonizm celem rozwoju rynku wewnętrznego.
  • Odpowiedz
@Revmir: Naprawdę w to wierzysz? Były prezydent, socjalista, w socjalizmie skazany na 12 lat, grubo chyba było, taka jest rzeczywistość, nie idee.
  • Odpowiedz