Wpis z mikrobloga

Moja mama ma więcej znajomych na fejsbuku niz ja xD W ogóle mieć mniej znajomych niż ja to ewenement, tak patrzę i mało kto jest lepszy w sensie gorszy ode mnie :-) Też oceniacie ludzi po tym ilu ma znajomych? To chyba jest dobry wskaźnik do określenia osoby, z duzym prawdopodobienstwem mozna stwierdzic: Ktoś ma mało znajomych - Coś z nim jest nie tak.

źródło: comment_surMRbNvB5ElGAYDEuMrsG70o67HE1E0.jpg
  • 26
@LajfIsBjutiful: @warrengda: @kaczoor: @guwno_: @Homodoctus: @PraktykaMalegoWygrywu: Jest coś takiego jak hipoteza liczby Dunbara, czyli tak jak przypuszczamy mapły i ludy pierwotne łączyli się w plemiona, klany maks 150 osób (niektórzy psychologowie mówią, że jeszcze 100, ale bardzo luźne relacje) w dodatku osób z którymi łączy nas jakakolwiek relacja w danym momencie (czyli powiemy trochę więcej niż cześć, ale nie muszą być naszymi kolegami nawet). Wygląda na
@Homodoctus: Rodzina jest najważniejsza, ale nie z tego powodu. Czasami rodzice są tylko biologiczni, a dzieci Cię nienawidzą, lub ich nie masz. Dlatego na każdym etapie życia trzeba być trochę samym nawet w rodzinie.
Przy czym całość to więcej niż suma wszystkich części i dlatego rodzina jest czymś więcej.