Wpis z mikrobloga

Mam poważne pytanie do zwolenników "Płaskiej Ziemi" Nikt nie potrafi mi na nie odpowiedzieć. Może tu się ktoś znajdzie.
Będę usuwał wszystkie docinki i nabijanie się z tej teorii chociaż sam w nią nie wierzę. Chcę po prostu kulturalnie porozmawiać.
Pytanie brzmi:
Skoro nikt nie był w kosmosie i nikt nigdy nie udowodnił, że Ziemia jest kulą to skąd teoria, że jest akurat płaskim okrągłym dyskiem a nie obiektem o innym kształcie?
Zapraszam do dyskusji.
#plaskaziemia #flatearth
  • 59
@drlect3r: Teleskop własnej roboty mojego sąsiada. Mój obiektyw 55-300 mm z dodatkowymi soczewkami powiększającymi. Obliczenia, które są jawne i zgodne. Potwierdzenia setek naukowców wyprzedzających się ciągle w zgłębianiu tematu i wiele innych.
@drlect3r: A płaskoziemcy nie mogą nawet balonu puścić. Skoro kopuła ma 70 km w najwyższym miejscu to znaczy, że w innych miejscach jest niżej, czemu nikt nie puści balona albo drona z kamerą w miejscu gdzie kopuła jest na 20 km? Czy to nie jest logiczne? Tak łatwo to zrobić a jednak nikt na to nie wpadł?
@drlect3r: A nie jest? Dla setek ludzi, którzy w to wierzą, organizacji płaskoziemców, trudno jest się zrzucić na balona i bilet w miejsce, gdzie kopuła jest nisko?
Jeśli kopuła w najwyższym punkcie sięga 70km a słońce według płaskoziemców ma ok 50km średnicy to miejscu gdzie kopuła jest niższa w zasadzie powinno się toczyć po ziemi... A teleskopy to wiadomo, soczewki od środka to tak naprawdę małe ekraniki, które pokazują ci to co NASA chce żebyś zobaczył.