Wpis z mikrobloga

Czy Premier Mao za czasów prezesowania w banku rozdawał kasę należącą do akcjonariuszy tegoż banku różnym politycznym znajomkom? Czy robił to wyłącznie w formie jednorazowych zapomóg, czy może niektórzy mieli stałe "stypendium"? Czy w gronie przyjmujących tego typu korzyści finansowe od pana prezesa były osoby o statusie funkcjonariuszy publicznych? Czy ktoś w naszym praworządnym i demokratycznym kraju zamierza szukać odpowiedzi na te pytania?
Premier na taśmach mówi o tym w taki sposób, jakby 50, 70, a może 100 tysiaków dla Grada to było jak splunąć.. Jakby to było coś zupełnie normalnego i wręcz rutynowego... No ale niestety dobrozmianowa prokuratura chyba jest zbyt zajęta, aby te kwestie wyjaśnić. Tak samo jak i media, pochłonięta jest m.in. ważniejszymi wątkami afery taśmowej - wszak musi ścigać Platfusów za jedzenie ośmiorniczek i knajacki język.
#neuropa #polityka #4konserwy #polska #morawiecki
M.....y - Czy Premier Mao za czasów prezesowania w banku rozdawał kasę należącą do ak...

źródło: comment_Blg8MZ7ieKCCKS0zVfej3Q2zOG3IOCgR.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@MiloszPrzemily: Grad był jedną z ważnych postaci dla obecnego obozu rządzącego, pewnie większość banków czy ogólnie dużych firmy kupiłaby sobie jego przychylność za 50-100k. Pewnie nawet to nie jest w kategoriach "kupiłaby" tylko wprosst kupują, czy to poprzez gotówkę czy wsparcie kampanii kiedy przychodzi pora próby
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Nie za bardzo rozumiem, co chcesz przez to powiedzieć, że niby wszystko OK i nie ma co drążyć tematu? Przecież gdyby takie kupowanie przychylności faktycznie miało miejsce, to jest to przestępstwo z co najmniej dwóch paragrafów.
  • Odpowiedz
@MiloszPrzemily: że to jest powszechne zjawisko i jednostkowe drążenie tematu jest manipulacją. coś jakby 10 ludzi naraz przeszło na czerwonym a policja wybrała sobie 1 gościa i tylko jemu wystawiła mandat. Oczywiście ten 1 gość złamał prawo i mandat się należy ale przy takim spojrzeniu pytanie czy sprawiedliwe jest karanie tylko tego 1.

Na pewno takie kupowanie przychylności nie jest przeprowadzane przez idiotów i nie robią tego tak żeby za
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Tak, masz rację, skoro nie da się ujawnić i ukarać wszystkich popełnianych przestępstw, to nie należy karać nikogo.
Ileż na tym Wykopie genialnych umysłów - tak oczywiście słuszna i błyskotliwa idea, a jeszcze nikt, w żadnym społeczeństwie na to nie wpadł. Gratuluję! Jak mnie następnym razem Policja zatrzyma za prędkość, spróbuję ich przekonać, że postępują niesprawiedliwie, bo przecież zdecydowana większość naruszeń dozwolonej prędkości pozostaje bezkarnych.

Wytłumacz mi jeszcze, jak
  • Odpowiedz
Wytłumacz mi jeszcze, jak z tej taśmy wywnioskowałeś, że to ma być kasa na kampanię albo na fundację, bo ja tam słyszałem tylko to, że Grad ma dużo dzieci, a długo był w polityce, to nie odłożył za dużo itd.


@MiloszPrzemily: i myślisz że Morawiecki by kazał puścić przelew z bzwbk "na dzieci, bo nie odłożył" bo Grada? :D czy jednak by przepuścili kasę przez jakąś fundację?
  • Odpowiedz
Morawiecki by kazał puścić przelew z bzwbk "na dzieci, bo nie odłożył"


@stan-tookie-1: Ale nieważne co by napisał w tytule przelewu, skoro jest taśma na której ujawnia on prawdziwe motywy tego przelewu. Chyba ci coś nie styka na złączach.
  • Odpowiedz
@przeciwko78: nie mam nawet przed czym bronić bo nie postawiłeś zarzutu. Ani nikt inny. tylko jakiś domysły z dupy co było gdyby, ale nie wiadomo co faktycznie się stało.

Morawiecki wpłacił kasę Gradowi? ile, jak, kiedy, za co?
  • Odpowiedz