Wpis z mikrobloga

@niemamnasmsy: trzy dni. podobało mi się, to trochę taki Białystok w cyrylicy, też w środku miasta mają drewniane domy :D
ciekawie wygląda sytuacja na drogach. mają sporo starych samochodów, to prawda, ale dużo jest też nowych (również chińskich), a drogi wyglądają jak u nas przed 15 laty. bałem się na początku o swój samochód, ale jak przejechałem się po Grodnie, to (poza tablicami) wcale tak bardzo się nie wyróżniał.
Godzinę jeździłem
@s3b4: możesz opowiedzieć mi jak się tam dostać? Chodzi mi o kwestię wiz, zezwoleń itp. - da się to jakoś obejść, żeby wjechać w celach turystycznych na weekend na samym paszporcie?
@alyaoo: na samym paszporcie się nie da, ale jest coś takiego jak wjazd "bezwizowy". Na glejt, który uprawnia cie do przebywania w obwodzie grodzieńskim lub brzeskim. Kosztuje on bodajże 20 zł od osoby. Do załatwienia w trzy dni. Można załatwić go przez internet. Dodatkowo ubezpieczenie które musisz kupić osobno i zielona karta jeśli wjeżdżasz samochodem.
Jak potrzebujesz więcej info to pisz na pw po południu
@alyaoo @niemamnasmsy: byłem w zamku, jak się ogląda ekspozycję z czasów przed komunistyczynch pojawiają się polskie akcenty. Potem to już typowe muzeum o tym jak "zajeb... była armia czerwona", a na końcu przy wyjściu nawet jakaś typowo przyrodnicza ekspozycja. Wystrój niestety jest marny. Nasz kolega Białorusin, który z nami był, jak zadzwonił jego kolega z pytaniem "- to gdzie jesteście? - na zamku - po co? jak tam się od 20
@j_a_k_u_b: no to samochód odpada w takim razie, bo chcieliśmy tam służbowym jechać tak przy okazji bycia w okolicy. A czy w takim razie można się dostać busem albo pociągiem z Polski do Grodna?
@alyaoo: Temu napisałem "najlepiej" :) Musisz w takim razie zainteresować się jaki dokument trzeba mieć poświadczający wjazd nie swoim autem. Wiem, że kolega coś mówił o tym, ale teraz patrzę w internecie i jest taka notka na stronie http://zetgrodno.com/bezwizowy-wjazd-do-grodna-pytania-i-odpowiedzi . To już sam nie wiem ile w tym prawdy co on mówił.

Pytanie: Czy w samochodzie z zagraniczną rejestracją, który przekracza granicę z Białorusią, musi być obecny właściciel tegoż samochodu? Czy