Wpis z mikrobloga

@namrab: czyli da się w październiku trafić na zorzę. Spieramy się z przyjaciółmi, kiedy lepiej jechać. Wiadomo, że w lipcu jest większa szansa, ale bilety lotnicze droższe. Dzięki za info :)
  • Odpowiedz
@obsess: W lipcu nie zobaczysz zorzy z powodu białych nocy - Słońce nie chowa się wystarczająco nisko pod horyzontem. Pomijając pozycję Słońca zorzę można obserwować przez cały rok, chociaż na wiosnę statystycznie są większe szanse na pogodę. Według mnie optymalnym okresem są okolice marca.
  • Odpowiedz
@pokpok: @CzerwonyIndyk: @Melt: Widać bez problemu, nawet przez okno samochodu. Porównaj sobie m.in. z jasnością gwiazd Wielkiego Wozu na górze kadru. Zorza bardzo szybko zmienia kształt, w kilka sekund potrafi rozbłysnąć albo mocno pociemnieć.
  • Odpowiedz
@namrab czy na żywo wygląda to tak efektownie jak na zdjęciu?


@pokpok: czasem nawet lepiej :-D
Swoją drogą to po trzech latach mieszkania tutaj już mi się nawet nie chce w nocy wychodzić żeby je oglądać :-P
  • Odpowiedz
namrab czy na żywo wygląda to tak efektownie jak na zdjęciu?


@pokpok: czasem nawet lepiej :-D

Swoją drogą to po trzech latach mieszkania tutaj już mi się nawet nie chce w nocy wychodzić żeby je oglądać :-P


@karczochh: po takim czasie to te zorze już ci pewnie jedzą z ręki.
  • Odpowiedz
@namrab no musi być czyste niebo. Niestety w zime to nie wyda, bo ciagle pada snieg, chmur pelno. W lato też nie, bo wtedy nie ma nocy (od maja do początku wrzesnia chyba jakoś). Mi sie nie udało trafić na zorze, a byłem dwa razy na islandii. Teraz trzeba będzie pojechać na urlop w marcu, może się uda.
  • Odpowiedz