Wpis z mikrobloga

Przywitaliście się z kimś kiedyś przy pomocy uścisku lewą ręką? Przed chwilą widziałem takie coś w filmie i zastanawia mnie jakie są tego okoliczności, w necie jednak żadnych informacji na ten temat nie znalazłem.
  • 23
  • Odpowiedz
@knysha: Możliwe bo to była zapowiedź kolejnego odcinka i było to jakieś zabezpieczenie przed kopiowaniem.

@Pherun: Serio? Myślałem, że wystarczającą obrazą byłoby zignorowanie rozmówcy.

@arekz: Właśnie to czytałem ale wiesz harcerskie zwyzaje trochę nijak mają się do realnego świata:P
  • Odpowiedz
@okropecznie: Ej, ej, ej :) To, że ktoś jest leworęczny, to nie znaczy, że wita się inaczej.

Podobnie myszkę komputerową nauczyłem obsługiwać się od początku prawą - inaczej nie byłbym w stanie łatwo trafić np. w ikonki.
  • Odpowiedz
@sn4tch: Mi zdarzało się witać z osobami lewą ręką - oczywiście najpierw odruchowo wyciągałem prawą, ale gdy okazywało się, że druga osoba nie ma ręki albo sama wyciąga lewą, bo prawą ma zamazaną, np. smarem, to dostosowywałem się do sytuacji :)
  • Odpowiedz
@piotrekkk: W takich przypadkach najczęściej spotkałem się z przywitaniem tzw "szychą" albo "żółwiem", alejak przywitać się z kimś starszym?:P

@Pherun: W sumie nie można od muzułmanów oczekiwać zbyt dużej kultury:P
  • Odpowiedz
@sn4tch: Ja właśnie byłem w takiej sytuacji z osobą starszą (70-75 lat). Facet stracił rękę kilkadziesiąt lat wcześniej w wyniku wypadku. Sam podał mi lewą rękę (bo prawej przecież nie mógł :P) i ja też to zrobiłem - chociaż można też podawać prawą rękę, ale wtedy dłonie nie dopasowują się do siebie.

@ringblack: Mam nadzieję, że już wkrótce tak będzie :)
  • Odpowiedz