Wpis z mikrobloga

Pamiętacie zdjęcie Macrona z dwoma czarnymi dżentelmenami w Francuskich Karaibach? Jeden z nich pokazał środkowy palec do kamery. Po zrobieniu tego zdjęcia Macron zapytał się ich dlaczego się tak zachowują. Okazało się, że jeden z nich siedział już za drobne kradzieże. Macon powiedział mu aby nie ważne jakie są okoliczności obiecał mu, że porzuci swoje życie bandzora i nie będzie więcej łamał prawa. Chłopak go przeprosił i obiecał, że więcej to się nie stanie.

Oto co powiedział Macon prasie kiedy się pytali dlaczego robi sobie zdjęcia takimi ludźmi w slumsach:

Właśnie dlatego wygrałem z Marine Le Pen, bo kocham każdego obywatela Francji. Ci młodzi ludzie często nie mieli wyboru w jakich warunkach się urodzili, że urodzili się tutaj w slumsach. Wiem, że popełniają błędy ale ważne jest aby wyciągnąć pomocną dłoń, ważne jest aby nie skreślać ich na starcie. Każdy człowiek może się zmienić.


I to jest właśnie prawdziwy przywódca. A lamusy niech się śmieją dalej.

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #francja
Holiday - Pamiętacie zdjęcie Macrona z dwoma czarnymi dżentelmenami w Francuskich Kar...

źródło: comment_biSYiSWE6ZFSbNXu0By4Yghd4JC8Nly1.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
Urodziłem się na blokowisku i miałem kolegów złodziei i dealerów, ale jakoś nigdy mi do głowy nie wpadło, żeby komuś coś #!$%@?ć. Człowiek mający powyżej 13 lat jest w stanie odróżnić dobro od zła, choćby nie wiem z jakiej patolni się wywodził.


@staryhaliny: mieszkałeś w bloku z wielkiej płyty gdzie mamusia codziennie robiła obiadek a tatuś pracował i czasem coś wypił? I to było to twoje trudne dzieciństwo? Ciekawe jakbyś
  • Odpowiedz
ma Pan dowód że ci młodzi dżentelmeni będą od teraz przykładnymi obywatelami Francji?


@electric6: umiesz czytać ze zrozumieniem? Gdzie OP dał taką tezę? Przecież cytuje w trzeciej osobie
  • Odpowiedz
mieszkałeś w bloku z wielkiej płyty gdzie mamusia codziennie robiła obiadek a tatuś pracował i czasem coś wypił? I to było to twoje trudne dzieciństwo? Ciekawe jakbyś się odnalazł w geccie lub lepiej slumsach gdzie jak czegoś nie ukradniesz to nie jesz. Szybko byś zobaczył jak przewartosciowuje się twój świat. Bordo to jednak stan umysłu


@werdum18:

- Wysoki sądzie, ale oskarżony wywodzi się z patologicznego środowiska. Jakby nie ukradł to by nie przeżył.
- A to spoko, uniewinniam.
  • Odpowiedz
@staryhaliny: ty nic nie rozumiesz bo nigdy w takiej sytuacji nie byłeś, mamusia zrobiła schabowe czy tam mielone, brzusio pełny to szło się grać w gałę albo wisieć na trzepaku. Jakbyś codziennie słyszał strzelaniny, mijał trupy na ulicy wracając ze szkoły bo akurat dwa gangi postanowiły się trochę postrzelać to uwierz mi inaczej byś patrzył na świat, granica dobro-zło przesunęła by ci się bardzo mocno. Z naszej perspektywy i w
  • Odpowiedz
mamusia zrobiła schabowe czy tam mielone, brzusio pełny to szło się grać w gałę albo wisieć na trzepaku


@werdum18: Ja nic nie rozumiem, ale Ty znasz mnie lepiej i moje życie. Genialne.

Skończ już #!$%@?ć. Nie wiem jak we francuskim, ale w polskim kodeksie karnym nie widzę okoliczności łagodzących przy art.
  • Odpowiedz
znasz mnie lepiej i moje życie. Genialne.


@staryhaliny: chłopie, wiem co znaczy bieda w Polsce lat 90, polegała ona na tym że na komunię zamiast komputera i pieniedzy dostawaleś rower i pieniądze. Do slumsów karaibskich nie ma to porównania.
Ehh intryguje mnie ten zachwyt polskich konserwatystów nad kulturą islamu. Albo przynajmniej ich niektórymi aspektami. Ale jak ktoś prawaków porówna z muzułmanami, że w paru kwestiach byście się dogadali to się
  • Odpowiedz