Wpis z mikrobloga

#redminote5 na miui 10 sot spadł o jakieś 1,5h. Z 7,5 na jakieś 6h. No i przycisk włączania się trochę #!$%@? - raz nie reaguje, a raz reaguje jakby dwuklikiem. Ma ktoś podobne objawy? Bo obawiam się, że ten przycisk to sprawa hardware, ale zaczęło się praktycznie zaraz po aktualizacji ( ͡° ʖ̯ ͡°) więc liczę że to jednak wina systemu XD
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kibellos: a masz double tap to wake up? Wyłącz, zobacz czy dalej ci się tak jakby dwa razy klika przycisk power.
Na Sot nie ma mocnych, reset do fabryki i wszystko od nowa, jak to nic nie da to można jeszcze raz postawić 10 od nowa programem a jak to nic nie da to albo wracasz na 9 jak się da albo czekasz aż naprawią.
@kibellos: @PaulStone: z tym SOTem to jest i tak róznie.. Jak masz ekran na auto to też zależy czy więcej danego dnia byłeś w słońcu czy po ciemku, czy LTE cały czas na zewnątrz a może w chacie na WIFI byłeś... Wg mnie żeby taki w miarę sensowny SOT przeprowadzić to ładujesz do 100% , włączasz tylko Youtube jakiś film 12h, dajesz ekran np. na 50% świecenia ustawiasz tryb samolotowy
@kibellos: Rany, ile masz ten telefon. Sprawdziłeś czy pomogło te wyłączenie double tap?
Różowemu w redmi note 4 się tak zrobiło z przyciskiem ale po prawie 1,5 roku używania. Co za jakość gówniana tych xiaomi.
@schreder: double tap mam wyłączony od nowości. No ale kolega wyżej ma podobny problem po aktualizacji, więc jest szansa że to wina softu :p poczekam na kolejną aktualizację albo zepne poślady w weekend i factory reseta walnę
@schreder: poczytałem w necie trochę o redmi note 5 power Burton issue i wygląda na to że to w uj powszechne, i że to raczej hardware ( ͡° ʖ̯ ͡°) pojawiało się na długo wcześniej przed tą aktualizacją
@kibellos

@schreder
Dzisiaj zrobiłem downgrade z 10.0.1.0 na 9.6.4.0.
Moze za wcześnie chwalić, ale bawiąc się telefonem na razie nie uswiadczyłem problemu z podwójnym wlaczaniem przycisku power. No i zobaczę jak z baterią, na miui 10 ładując co drugi dzień bateria mi trzymała ledwie 5h SOT.. Na miui 9 było lepiej. Zobaczymy jak teraz będzie.