Wpis z mikrobloga

Mirki, mam nowy komputer i po podłączeniu do monitora wyskakuje na nim "no signal". Do monitora dołączona jest płytka ze sterownikami, ale z tego co wiem, to instaluje się je dopiero po zainstalowaniu systemu, prawda?
#informatyka
  • 7
  • Odpowiedz
Kabel HDMI podpiąłem wprost do karty dedykowanej graficznej. Zintegrowanej nie mam. A monitor działa, bo podpinałem do laptopa.
Inna sprawa to to, że przy włączaniu nie świeci się kontrolka na obudowie od dysku twardego.
  • Odpowiedz
@SzpasWogel: Intel w dokumentacji twierdzi, że masz zintegrowaną grafikę.
Spróbuj podłączyć monitor do zintegrowanej grafiki (wyjście na płycie głównej) jeśli zadziała wtedy to trzeba będzie w BIOS/UEFI włączyć dedykowaną grafikę, lub ustawić odpowiednią kolejność
EDIT: W Twoim przypadku trzeba będzie się podłączyć do złącza D-Sub bo innego z tego co widzę na twojej płycie głównej nie ma
  • Odpowiedz
@1danio1 @LimakKapsw: Ha! Kurczę, rzeczywiście można podłączyć monitor do płyty głównej. Podświadomie założyłem, że musi to być wyjście HDMI. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Postaram się w najbliższym czasie podłączyć D-Sub i powiadomić o rezultacie.
Na chwilę obecną bardzo Wam dziękuję za pomoc! :D
  • Odpowiedz
Miałem powiadomić, więc powiadamiam: podpięcie pod D-Sub nic nie dało, więc odesłałem do reklamacji. Okazało się, że płyta główna jest uszkodzona. KONIEC
  • Odpowiedz