Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki, jak znaleźć pracę w #czechy? Podoba się dla mnie ten kraj, mam blisko i w sumie chcę zobaczyć, jak wygląda te słynne życie na emigracji. Poza tym, nie mam funduszy, by celować w inne kraje, ani nie znam niemieckiego, by jechać na Zachód. Ot taka bezpieczna opcja, by w razie niepowodzeń nie mieć problemów z powrotem. Dlaczego gówniane Czechy, a nie Polska? Po prostu, chcę zmienić środowisko i głównie to mnie motywuje.

Z umiejętności, to tylko angielski, gównostudia i prawo jazdy kat. B. Ogólnie mi zależy na tym, by poduczyć się angielskiego, nauczyć czeskiego (nie polsko-czeskiego, ale czeskiego), ogarnąć jakieś umiejętności i może uderzać gdzieś do Skandynawii/Niemiec/UK. No albo ewentualnie wrócić do Polski i korpo.

Ktoś ma jakieś pomysły? Zostają tylko fabryki, czy da się ogarnąć jakąś obsługę klienta? Macie przydatne stronki (poza jobs.cz)? Mam kuca ujemnego, więc praca w IT to mrzonka.

#pytanie #emigracja #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak masz angielski i studia (nieważne jakie) to wal śmiało do każdego korpo tutaj, przyjmą z pocałowaniem ręki. Umów się na rozmowę w Ranstadzie i oni Cię sprzedadzą gdzieś. Ja z angielskim i maturą dostawałam oferty dużo powyżej średniej pensji. Jak chcesz na początek mieć co jeść i gdzie mieszkać, to złap jakąś zwykłą robotę w fabryce przez agencję, zakwaterują Cię w hotelu robotniczym, a w międzyczasie chodź na
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Z Czechami masz ten problem, że w sumie są tam tylko 3 miasta.

Praga - wiadomo, stolica. Najwięcej pracy, ale też ceny są kosmiczne (tak znajomi Czesi mówili), dużo się dzieje, no i ludzie... średni.

Brno - wiem, ze infosys rekrutuje, ale nie wiem czy bez wiedzy technicznej byś ogarnął, no i nie wiem jak z angielskim. Czy wystarczy komunikatywny, czy może techniczny. Poza tym, masz tam chyba Lufthansę
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie tracilabym czasu na wyjazd do Czech, skoro nie masz w planach zostac tam na stale, tylko i tak mierzysz w Skandynawie. Zaaklimatyzowanie sie w nowym panstwie trwa dosyc dlugo. Powinienes od razu wyemigrowac do Skandynawii, zeby tam znalezc jakies miejsce dla siebie, poznac ludzi etc.
  • Odpowiedz