Wpis z mikrobloga

Jesteśmy demokratycznym krajem, świeckim. U nas nie ma cenzury!!! Ale jest nagranie, jak radni głosują ws. zakazania emisji "Kleru" w kinach w Ełku. Ełk to kolejne miasto, w którym może zostać zablokowany "Kler", kontrowersyjny film Wojciecha Smarzowskiego o grzecha polskiego duchowieństwa. Radny Wojciech Kwiatkowski z rządzącego w mieście Dobra Wspólnego powołał się w swojej argumentacji na słowa papieża Jana Pawła II.

#bekazkatoli #film #kino #elk #prlbis #cenzura
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kontrowersyjny film Wojciecha Smarzowskiego o grzecha polskiego duchowieństwa.


@xandra: film fabularny, tzn. mający tyle wspólnego z rzeczywistością, co dzieła słynnego reżysera Papryka Vege. A kontrowersyjność p. Smarzowskiego sprowadza się do tego, żeby zrobić sobie reklamę i żeby zgadzała mu się kasa. Powiem tak: chętnie obejrzałbym dokumentalny film Sekielskiego o grzechach polskiego duchowieństwa, ale bajkę Smarzowskiego - po co? Jestem za duży na bajki. A jak chcę czegoś obleśnego i obrazoburczego,
  • Odpowiedz
@straga: Skoro konsultantem był były ksiądz, to raczej widział to i owo, a ty nie udawaj, że nie widzisz jak kler wykorzystuje wiarę w niewidzialnych przyjaciół do zbijania kasy, oni sobie budują królestwo z tego świata xDDD
A tu masz jeszcze kwoty dotacji z naszych podatków OPRÓCZ podatku kościelnego, który jest wierzchołkiem góry lodowej... https://pl.wikipedia.org/wiki/Finansowanie_związków_wyznaniowych#Polska
Afery z pedofilią i innymi zboczeniami w Irlandii, USA i Niemczech też ci nic nie
xandra - @straga: Skoro konsultantem był były ksiądz, to raczej widział to i owo, a t...

źródło: comment_zZ6uleQE9D5xv9StSrWBGe1i1ivxYUU4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Afery z pedofilią i innymi zboczeniami w Irlandii, USA i Niemczech też ci nic nie mówią?


@xandra: niewiele, bo nie brałem w nich udziału. A konsultant były ksiądz.... przeczytaj sobie, co zalinkowałaś. Konsultowana były np. warstwa językowa - buhahahahhahahaaaaaa. Film fabularny ma to do siebie, że jest....fabularny. Zmyślony. Z prawdą nie ma nic wspólnego. Więc nie sadź się tak, jakby cię ksiądz proboszcz osobiście na plebanię zapraszał w celu degustacji
  • Odpowiedz