Wpis z mikrobloga

@siekiera_: żadne cudowne nawet to czeskie. xD Ogólnie te ich ciemne piwa tj. Tmave są specyficzne, raczej słodkie. Ciekawą tradycją jest piwo rżnięte, czyli mieszanie jasnego z ciemnym. ()
  • Odpowiedz
@siekiera_: czeskie pilsy z mniejszych browarów są super. Zwykle trochę gorzkie, ziołowe, maślane, lekko nagazowane, mniej alkoholu i można pić do meczu jedno za drugim. U nas z takim piwem jest problem. Pilsner Urquell teraz jest tylko z importu i jak bar ma świeże beczki, to jest pyszny.
  • Odpowiedz
@Damianowski: Warto dodać, że w Czechach smakuje zupełnie inaczej, bo ten polski-czeski Kozel jest z Poznania to chyba powstał z zagęszczonego Książęcego ciemnego. Polecam napić się w Czechach, bo jest tam tańsze, lepsze i Czesi mają taki styl picia, że konsumuje się sporo lekkich piw, bo jak już wspomniałam, jest tanio. Poza tym wynaleźli taki rogalik (również jest tani, jak ktoś ma wątpliwości), że weźmie się gryza i posmak piwa
  • Odpowiedz
@elzevir: @siekiera_: Po tym jak przydarzyło mi się kupić polskiego Kozla Cernego w Biedrze, to miałem cichą nadzieję, że to tylko jedna partia była taka rozwodniona. Nie odważyłem się kupić tej polskiej podróbki jeszcze raz, ale widzę, że to nie było jednorazowe xD

Na szczęście mam niedaleko siebie bar i sklep, w których można dostać oryginały ( ͡ ͜ʖ ͡)
Choć w sumie
  • Odpowiedz
@Damianowski
Warto poszukać w sklepach z szerokim wyborem nietypowych piw, oni sprowadzają z Czech Kozla ;)

A jak nie, to będę niedługo w Czechach, to mogę Ci podesłać jednego do testów ;) tylko nie wiem czy kurierem dotrze całe..
  • Odpowiedz