Wpis z mikrobloga

#optyka #okulary
#gloomysunday

Czy te nakładki z zestawu "Solano CL90047 E" to dobre są? W sensie czy polaryzacja tam jest dobra? (akceptowalna?) Posiadają też polaryzację TAC i nie wiem czy ta jest lepsza czy taka sama jak w w/w zestawie.

Chciałbym mieć blue control, polaryzację, przyciemniane szkła i zastanawiam się czy lepszym wyborem będzie wybranie soczewek z takimi dodatkami czy zwykłych soczewek i właśnie tych oprawek Solano.

Mam astygmatyzm więc szkła mam droższe.

Cenowo wypada to mniej więcej tak:
a) Zwykłe - 2x szkła plastik + anyreflex dla mnie to 200 pln
b) Szkła z dodatkami blue control, polaryzacja - ok 400-500 (nie wiem dokładnie)
c) Zwykłe oprawki Solano 200 pln
d) Zestaw w/w Solano - 300 pln

Opcja 1
a) + d) 500 pln

Opcja 2
b) + c) 600-700 pln

Trochę nie rozumiem polityki cenowej Solano bo dopłacam tylko 100 pln i mam już wszystkie dodatki, więcej niż
w opcji 2. Dodatkowo Solano sprzedaje osobno nakładki clip on w cenie ok 80 pln.

Czy jakościowo lepsza będzie opcja nr 1 czy nr 2 pod względem blue control i polaryzacji?
Sigur - #optyka #okulary 
#gloomysunday 

Czy te nakładki z zestawu "Solano CL9004...

źródło: comment_DJTtmObBisXwZp2ycecwATrmead9PPto.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sigur: Jeśli zależy Ci na możliwie jak najbardziej uniwersalnym rozwiązaniu to te oprawy Solano ze zmiennymi nakładkami będą najlepsze. Nie są one jakiejś szczególnie wysokiej jakości (o czym też mówi cena) ale są jedyną opcją na załatwienie tak wielu potrzeb.
Musisz wziąć pod uwagę to, że łączenie w jednej parze okularów (zwykłych nie nakładkowych) blue control i polaryzacji nie ma sensu ponieważ polaryzacja wymaga przyciemnienia (przynajmniej 40%) więc korzystanie z
  • Odpowiedz